02.06.2019

Piotruś Pan – Królem Bemowa

Warszawa, 2 czerwca (niedziela)

Peter Susawan był niekwestionowaną gwiazdą 17. już edycji meczu „Nie dla Rasizmu”. Przebojowy napastnik ustrzelił hat-trick i poprowadził RESZTĘ ŚWIATA do efektownej wygranej nad Reprezentacją Dziennikarzy 4:0 (1:0). Czwarte – efektowne trafienie dorzucił nomen-omen Perfetto. Asystą popisał się dwukrotnie Gallardo, po jednej asyście dorzucili Brain Obem oraz Ajibola.

Spotkanie otworzył odczytując tradycyjny apel do sportowców Paweł Rabiej. Wiceprezydent Warszawy rozpoczął też mecz pierwszym kopnięciem na środku boiska. Spotkanie, jak co roku, toczyło się pod czujnym okiem trenera Andrzeja Strejlaua.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Wprawdzie rywale od początku dali sygnał, że w tym roku mają dużo mocniejszą ekipę niż 12 miesięcy wcześniej (padł remis 2:2), jednak grający z mocnym zabezpieczeniem tyłów (ustawienie 1-5-4-1) dziennikarze rzadko dopuszczali do groźnych sytuacji pod bramką strzegącego jej gościnnie Maćka Kielera. Sami z kolei groźnie kontratakowali, wykorzystując wolne przestrzenie w bocznych sektorach boiska.

Druga połowa to już zupełnie inna bajka. Goście wyraźnie zdominowali środek pola, a pomogły im– pewnie nieprzypadkowo – afrykański upał oraz azjatycki deszcz monsunowy. Dzieła zniszczenia dopełnił wspomniany na wstępie PIOTRUŚ PAN – czyli PETER SUSAWAN.

Przed meczem mały upominek otrzymał grający niedawno 200. mecz w reprezentacji dziennikarzy – Jacek Kowalski. Bramkarz-napastnik, znany pod pseudonimem „Książę Paryża” jest drugim po Piotrze Gołosie zawodniku Stowarzyszenia, który przekroczył tę magiczną liczbę.

Reprezentacja Dziennikarzy – Reszta Świata 0:4

RD: Maciej Kieler – Cezary Olbrycht, Filip Surma, Marcin Papierz, Marcin Cieślik, Łukasz Matusik – Janek Błoński, Maciej Kruk, Marcin Pawłowski, Andrzej Twarowski – Mikołaj Kruk oraz Daniel Olkowicz, Adam Gilarski, Marek Skalski, Robert Błoński, Jacek Kowalski.

Trener : Piotr Czachowski