20.10.2018

Z oldbojami na remis

Nowy Dwór Mazowiecki, 20 października (sobota)

W przedostatnią sobotę października zagraliśmy towarzyski mecz z okazji otwarcia parku sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Mieszka I w Nowym Dworze Mazowieckim. Rywalem byli oldboje miejscowego Świtu, a mecz zakończył się remisem 5:5.

Zanim jednak wyszliśmy na murawę, na boisku trwał piłkarski turniej dla dzieci. Po jego zakończeniu uczestników czekała niespodzianka w postaci przekazanych przez nas okolicznościowych piłek Orlenu.

Po zakończeniu rozgrywek dziecięcych zaczęły się emocje seniorskie. Nie minęło kilka minut gry, a objęliśmy prowadzenie, które zresztą również szybko straciliśmy. Później jednak nie zwalnialiśmy tempa z przodu, mniej pewnie czuliśmy się w obronie i w efekcie na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 5:3.

W drugiej połowie oldboje Świtu przejęli inicjatywę i zdołali doprowadzić do remisu 5:5. Nam po przerwie udało się skonstruować trzy składne akcje, ale żadna nie zakończyła się sukcesem. – Jak nas w pierwszej połowie złapaliście, to myślałem, że nas zabiegacie – mówił po meczu Jan Cios, oldboj Świtu.

Oldboje Świtu Nowy Dwór Maz. – Reprezentacja Dziennikarzy 5:5. Bramki: Błoński, Papierz 2, Mikołaj Kruk 2
RD: Kiryluk – Olkowicz, Lepa, Szustak, Mikołaj Kruk, Skalski, Surma, Papierz, Tuzimek, Kowalski, Błoński oraz Romer.