10.08.2016

Deszczowy jubileusz ProFuturo Warszawa

Murawa była perfekcyjnie zroszona… Padało cały czas, ale ten deszcz nie przeszkadzał. W takich warunkach możemy grać zawsze.  Na bocznym boisku Marymontu, zamiast treningu, spotkaliśmy się z zespołem naszego dobrego znajomego z Irlandii – Tomasza Bastkowskiego. Okazja była wyjątkowa –  ProFuturo Warszawa obchodzi w tym roku 10-lecie awansu do klasy A. W drużynie „Bastka” grywali przed laty Piotr Gołos, Andrzej Twarowski, Adam Gilarski i Paweł Sikora. W pierwszej połowie Piotrek i „Twaro” występowali nawet w drużynie rywali. W drugiej, ze względu na braki kadrowe, „wypożyczyliśmy” przeciwnikom Wojtka Jakoniuka, Adama Romera i Łukasza Matusika. Z braku nominalnego bramkarza między słupkami zgodził się stanąć Maciej Kubica i radził sobie bardzo dobrze.

Jedyny test mecz przed Pucharem Polski wygraliśmy 6:1.  Przed przerwą, przy stanie 3:0, Marcin Pawłowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Jak się okazało, to był meczowy debiut trenera. Tomasz Łapiński: Było sporo ciekawych akcji. Graliśmy to, co ćwiczymy na treningach, ale żeby nie było za różowo. 10 minut po przerwie było dramatyczne. Wtedy straciliśmy z karnego jedyną bramkę. Sami sobie stworzyliśmy problemy.

RD – ProFuturo Warszawa 6:1 (3:0). 1:0 Dębiński, 2:0 Marciniak, 3:0 Dębiński, 4:1 Stockinger, 5:1 Gołos, 6:1 Pawłowski

RD: Kubica – Skalski, Gilarski, Lepa, Sikora – Pawłowski, Dębiński, Surma, Kocięba, Marciniak – Stockinger oraz Tuzimek, Olbrycht, Matusik, Gołos i Twarowski.