31.05.2015

Bez podium na Litwie

Druskienniki (Litwa), 30 maja (sobota)

To był istny maraton. Dziesięć 12-minutowych meczów na sztucznym boisku w litewskim uzdrowisku dało nam porządnie w kość. Było się kiedy cieszyć i wściekać, na przykład po zremisowanym meczu z Wilnem. Litwini wyrównali w doliczonym czasie po… uderzeniu piłki głową przez bramkarza. – Węgrom też strzeliłem – żartował bohater ostatniej akcji, sympatyczny organizator turnieju.

Wracaliśmy umiarkowanie zadowoleni, miejsce na podium było absolutnie w zasięgu. Białorusini, triumfatorzy rozgrywek, byli nie do pokonania, Ukraińcy też prezentowali się dobrze. Na własną prośbę nie wyprzedziliśmy Łotyszy. W ostatnim meczu turnieju przegraliśmy 0:1, choć przez jedenaście minut mecz toczył się na ich połowie. Wyprowadzili jedną kontrę i strzelili gola na wagę zwycięstwa.

Po turnieju humory poprawiliśmy sobie pieczonym jeleniem…

Wyniki: Polska – Rosja 2:0 (Olech, Wierzbicki), Polska – Ukraina 0:1, Polska – Węgry 1:0 (Trzmiel), Polska – Wilno 1:1 (Trzmiel), Polska – Białoruś 1:2 (Pyffel), Polska – Egipt 1:0 (Tuzimek), Polska – Kowno 5:0 (Olech 2, Wierzbicki, Sołdan i Pyffel), Polska – Gruzja 1:2 (Trzmiel), Polska – Niemcy 0:0, Polska – Łotwa 0:1.

Bilans: 4-2-4, 12:7 (+5)

Reprezentacja Dziennikarzy: Szuba, Wierzbicki, Skalski, Olech, Tuzimek, Sołdan, Błoński, Pyffel, Kocięba, Trzmiel, Grzech i Olkowicz.