16.09.2018

Wyszków, czyli finał piłkarskiej trzydniówki

Wyszków, 16 września (niedziela)

Zamiast piątkowego treningu – mecz z Anglikami. W sobotę turniej, międzynarodowy, za granicą, na Litwie. W niedzielę znowu mecz, w Wyszkowie. Na miano ludzi z żelaza zasłużyli Michał Szustak, Adam Gilarski i Daniel Olkowicz, dla których była to wyjątkowa trzydniówka piłkarska.

Na nowym boisku Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyliśmy się z drużyną Krzysztofa Ogrodzińskiego, kandydata na burmistrza miasta, czyli oldbojami Bugu.

Przy dobrej, słonecznej pogodnie rozegraliśmy dobrą pierwszą połowę, w której straciliśmy tylko jedną bramkę. Później dla nas słońce zaszło i mecz skończył się wynikiem 6:2 dla gospodarzy, którzy wykorzystali 2 rzuty karne. Zapłaciliśmy cenę za wysiłek, który nadszarpnąłby zdrowie zawodowców. To było drugie spotkania na pełnowymiarowym boisku w trzy dni. A przecież pomiędzy rozegraliśmy jeszcze dziewięciu intensywnych pojedynków na Litwie.

Bramki zdobyli Jacek Kowalski i Piotr Kwiatkowski (po świetnym podaniu Marcina Pawłowskiego).

Analitycy w pomeczowym studiu wskazywali, że jedną z przyczyn tak dobrej postawy naszych przeciwników były polskie soki owocowe, którymi ze smakiem raczyli się w przerwie. #PijPolskieSoki

RD – Wyszków 2:6 (0:1). Przebieg meczu: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6.

Reprezentacja Dziennikarzy: Marcin Szuba (bramkarz), Daniel Olkowicz, Adam Gilarski, Michał Szustak, Maciej Sołdan, Adam Romer, Tomasz Zubilewicz, Maciej Bonecki, Filip Surma, Marcin Pawłowski, Cezary Olbrycht, Jacek Kowalski, Piotr Kwiatkowski i Kamil Janowicz (gościnnie)