18.05.2015

Remontada

Warszawa, 18 maja (poniedziałek)

Dwa mecze, dwa remisy – taki mamy bilans w nowych strojach Nike. Po nierozstrzygniętym spotkaniu z Reprezentacją Pisarzy, podzieliśmy się punktami (2:2) z zespołem warszawskich radców prawnych.

Mecz na stadionie Drukarza rozpoczął się dla nas w najgorszy możliwy sposób – po dwóch akcjach rywali w pierwszych dziesięciu minutach przegrywaliśmy 0:2. Trzeba jednak przyznać, że była w tym duża zasługa naszej niemrawej, na początku, linii obrony, bo oba gole przeciwnicy strzelili z najbliższej odległości.

Chyba też nie doceniliśmy klasy rywala, który zdecydowanie zdominował środek pola i przed przerwą stworzył jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Na szczęście, Tomasz Kiryluk, który zmienił w bramce Macieja Kubicę, ratował nas przed stratą kolejnych bramek.

Nie udawało nam się przedrzeć pod bramkę rywali krótkimi podaniami, dlatego próbowaliśmy zagrywać długie piłki do naszych skrzydłowych Macieja Boneckiego i Cezarego Olbrychta, ale obrońcy radców prawnych rozbijali ataki.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Zaczęliśmy grać rozważniej i skuteczniej w środku, dzięki czemu więcej dokładnych podań trafiało do bocznych pomocników i napastnika Mikołaja Kruka. To właśnie on strzelił kontaktową bramkę na 1:2, a kilkanaście minut później Marcin Pawłowski po indywidualnej akcji wyrównał strzałem z dystansu.

Więcej bramek w poniedziałkowy wieczór już nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.