15.08.2017

Stracona szansa. Wisła znów lepsza

Nowy Dwór Mazowiecki, 15.08.2017 (wtorek)

Wisła Jabłonna znowu okazała się dla nas za mocna w pierwszej rundzie Pucharu Polski. W odróżnieniu od dwóch poprzednich potyczek z tym rywalem, byliśmy naprawdę blisko awansu. Na stadionie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki przegraliśmy z beniaminkiem klasy A 2:3.

Zdjęcia z meczu TUTAJ

W pierwszej połowie mieliśmy duże problemy w defensywie. Przegrywaliśmy już 0:3. Pierwszą bramkę straciliśmy po rajdzie lewą stroną i strzale między rękami bramkarza. Przy kolejnych golach jakbyśmy sami się prosili o „karę”.

W ataku radziliśmy sobie lepiej. Bramkę na 1:3 strzałem z daleka zdobył Piotr Orliński. Mieliśmy jeszcze szanse, ale zabrakło dokładności a może po prostu sił. Graliśmy w końcu z ekipą, której średnia wieku jest dwa razy niższa.

– Panowie! Co jest?! – mobilizował nas w przerwie trener Piotr Czachowski. – Przegrywamy 1:3 a powinniśmy wygrywać! Więcej wiary! Mecz się nie skończył! Walczymy!

Walczyliśmy. Po przerwie Wisła próbowała kontrolować sytuację, ale gdy grający gościnnie Jan Cios trafił głową na 2:3, zaczęły się nerwy. Również w naszym zespole, co przyznał później Filip Surma. Sędzia na szczęście był wyrozumiały i nie zareagował na „wojenny” okrzyk naszego rozgrywającego. Po meczu, już na spokojnie i z uśmiechem, panowie wyjaśnili sobie to spięcie.

W końcówce mieliśmy doskonałą okazję na wyrównanie, ale refleksem popisał się bramkarz rywali. Minimalna porażka oznacza, że żegnamy się z Pucharem Polski. – Spotkamy się za rok (?!) – usłyszeliśmy od „wiślaków”…

Być może. Teraz jednak przed nami inne wyzwanie. 2 września rewanż z ekipą PZPN, którą ostatnio pokonaliśmy w Lublinie. Znów będzie gorąco.

Reprezentacja Dziennikarzy – Wisła Jabłonna 2:3 (1:3). Gole: Orliński i Cios
RD: Kiryluk – Papierz, Lepa, Sak, Gołos – Olbrycht, Surma, Dębiński, Marciniak – Pawłowski, Orliński oraz Jędrzejewski, Cios, Szustak, Kruk, Kwiatkowski i Kowalski