16.12.2015

Mamy nowego prezesa

Warszawa 16 grudnia (środa)

Marek Skalski będzie szefował naszemu stowarzyszeniu w szóstej kadencji. Adam Romer po 10 latach na stanowisku prezesa postanowił zrezygnować.

Sytuacja finansowa jest stabilna. Jest szansa, że firma Nike zostanie z nami na dłużej. Umowa z pozyskanym w tym roku sponsorem Geronimo Martins (Biedronka) pozwoliła między innymi uniknąć płacenia w mijającym roku drugiej składki. Jest szansa, że w styczniu odwiedzą nas na treningu przedstawiciele Huawei.

Nie było nowych kandydatów do najważniejszych instytucji stowarzyszenia. Ustępujący dali się przekonać do dalszej pracy i otrzymali mandat zaufania na kolejne 2 lata. Nowy zarząd (Adam Romer, Marcin Lepa, Cezary Olbrycht, Dariusz Tuzimek i Marek Skalski) być może będzie musiał szukać nowego trenera, ponieważ Andrzej Zamilski chce się poświęcić obowiązkom rodzinnym (opieka nad wnukiem). W planach na 2016 rok jest wyjazd na EURO we Francji. Chcemy zagrać z Niemcami przy okazji spotkania Polaków w Saint-Denis.

Na wniosek Komisji Rewizyjnej (Mariusz Walkiewicz, Adam Gilarski i Maciej Sołdan) kolejne Walne Zgromadzenia będą się odbywać w innym terminie. Nie przed świętami Bożego Narodzenia, a przy okazji Wielkanocy, najpóźniej przed wakacjami. Chodzi o dostęp do dokumentów finansowych już po zamknięciu roku obrachunkowego.

Pełne prawa wyborcze uzyskał Maciej Kubica.

/spa/