23.09.2018

Piłka na krzywym stole

23 września (niedziela), Podkowa Leśna

Jak to dziennikarzy, zawsze interesują nas nowości, ciekawostki oraz innowacje… Czy można wynaleźć coś ciekawego w piłce nożnej? Okazuje się, że tak! W niedzielę, 23 września mieliśmy przyjemność gościć w Podkowie Leśnej na Mistrzostwach Polski w Teqballu. Co to takiego? Najprościej mówiąc: gra w piłkę na zakrzywionym stole do ping-ponga 😉 Spróbowaliśmy i musimy przyznać, że to niezwykle wciągająca zabawa i doskonała metoda na szlifowanie techniki.

Więcej o teqballu przeczytasz na >> https://www.facebook.com/teqball.poland/

Podczas pierwszych, historycznych mistrzostw kraju w tej nowej dyscyplinie, nie tylko popróbowaliśmy swoich sił w teqballu, ale także zagraliśmy mecz pokazowy w “halówkę”. Naszym rywalem była ekipa Teqball Friends Team, której – jak się później okazało na własną zgubę – wypożyczyliśmy znakomitego Roberta Podolińskiego. W starciu techniczni vs fizyczni – w naszym zespole przeważali zawodnicy, którzy jednak lepiej wypadają na dużym boisku 😉 – bezlitośni okazali się przyjaciele teqballu, którzy pokazali niezwykle efektowną grę i wysoko wygrali.

Nie wynik był jednak tego dnia najważniejszy, a dobra zabawa i promocja piłki – w każdej postaci – oraz… akcji #PijPolskieSoki, której jesteśmy ambasadorami. Dlatego publiczność w hali obdarowaliśmy obfitującym w bramki meczem, a najmłodszych kibiców sokami z polskich owoców.

Reprezentacja Dziennikarzy – Teqball Friends Team 3:11

RD: Grzegorz “Gabor” Jędrzejewski, Mariusz Walkiewicz, Cezary Olbrycht, Michał Kocięba, Bartek Dawidek oraz gościnnie Piotr Dziewicki.

/mk/