08.01.2023

Weekend championów

Warszawa, 7 stycznia (sobota)

W pierwszy weekend nowego roku nasza drużyna wkroczyła z przytupem. W przenośni i dosłownie. Dzień po występie w Łowiczu (relacja TUTAJ) zamieniliśmy parkiet piłkarski na… taneczny! Uczestniczyliśmy w Gali Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego”. Plebiscyt na najlepszego sportowca 2022 roku wygrała Iga Świątek, wyprzedzając Bartosza Zmarzlika. PKN Orlen, który wspiera żużlowego mistrza świata i nasze Stowarzyszenie, został uhonorowany tytułem Sponsora Roku.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Telewizji Polsat

Podium Roberta Lewandowskiego to nie był jedyny piłkarski akcent wieczoru, ponieważ statuetkę otrzymał też prezes PZPN Cezary Kulesza (za odmowę gry z Rosją w mundialowym barażu) oraz zespół sędziowski, który bezbłędnie poprowadził w Katarze finał Argentyna – Francja. Szymona Marciniaka wspierali na Gali jego asystenci Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki, a statuetki wręczył Michał Listkiewicz (ojciec Tomasza). Były prezes PZPN był sędzią liniowym finału MŚ w 1990 roku we Włoszech (RFN – Argentyna).

Zdjęcie dzięki uprzejmości Telewizji Polsat

Po wręczeniu nagród zabawa trwała do białego rana, a podawaną o 6.00 tradycyjną jajecznicę zjedliśmy m.in. z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką, który w Łowiczu zadebiutował w naszej drużynie.

/rb/