13.06.2021

AMP Futbol w czasie EURO

Warszawa (OSiR Bemowo), 13 czerwca (niedziela)

Ponownie nasza drużyna wzięła udział w pokazowym meczu podczas podczas jubileuszowego AMP Futbol Cup. Cieszymy się, że pandemia nie storpedowała planów organizatorów, a na trybuny wrócili kibice. Nasze spotkanie zaplanowano w trakcie starcia Anglików z Chorwatami na EURO 2020, co wykluczyło część powołanych, dlatego zaprosiliśmy do gry teqballowego mistrza Polski – Bartłomieja Frańczuka (na zdjęciu poniżej świętuje gola).

To był wyjątkowy mecz dla Michała Kocięby. „Kociu” został 9. zawodnikiem Reprezentacji Dziennikarzy, który wystąpił w co najmniej 150 meczach. Gratulował mu między innymi gospodarz turnieju – prezes AMP Futbol Polska i trener rywali – Mateusz Widlak.

Przyjaciele AMP Futbolu wyciągnęli wnioski z ubiegłorocznej porażki i wystawili cały zastęp zawodowców: Michała Kucharczyka, Sebastiana Przyrowskiego, Jacka Bednarza, Marka Jóżwiaka, Dariusza Dżwigałę i Jerzego Podbrożnego.

Rywale przeważali. Bohaterem pierwszej połowy był nasz bramkarz. Szybki gol Michała Kucharczyka nas nie załamał. Wyrównał (już w deszczu) Mateusz Bednarczyk, ale nie utrzymaliśmy tego rezultatu do przerwy. Skarcił nas znowu „Kuchy King”.

Strata była jednak minimalna. Po wznowieniu gry Mateusz pokazał, że tego dnia zna przepis na pokonanie „Przyrosia” i mogliśmy mieć nadzieje na dobry wynik końcowy. Na straconą bramkę rywale zareagowali zmianami w składzie. Kluczowe okazało się wprowadzenie do ataku Dariusza Ślęzaka (DJ Ucho). Posypały się bramki. Na 6 goli rywali odpowiedzieliśmy tylko trafieniem Frańczuka. Zabrakło nam świeżości i kilku zawodników, abyśmy mogli pokusić się o zwycięstwo. Mamy rok na analizę i przygotowanie się do kolejnego meczu…

10. AMP Futbol Cup wygrała reprezentacji Polski, która rozegrała po dwa mecze z Izraelem i Ukrainą. Wszystkie spotkania wygrała, zdobywając 36 bramek, nie tracąc żadnej.  Bartosz Łastowski zdobył swojego setnego gola dla AMP Futbolowej Reprezentacji Polski. Były to ostatnie sprawdziany ekipy Marka Drogosza przed AMP Futbolowymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Krakowie. 12 września na stadionie Cracovii mecz otwarcia Polska – Ukraina. Zapraszamy kibiców do stolicy Małopolski.

Przyjaciele AMP Futbolu – Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy 8:3 (2:1)

Gole: Bednarczyk 2, Frańczuk 1

Przyjaciele AMP Futbolu: Sebastian Przyrowski –  Mariusz Michałek, Tomasz Żyliński, Dariusz Ślęzak, Łukasz Jóźwiak, Jacek Bednarz, Michał Kucharczyk, Marek Jóźwiak, Tomasz Giedronowicz, Paweł Susek, Jerzy Podbrożny, Mariusz Kowalczyk i Dariusz Dźwigała.

RD: Mateusz Bednarczyk, Piotr Gołos, Michał Kocięba, Filip Surma, Łukasz Matusik oraz Adrian Koziel, Damian Jędrzejak, Piotr Jędrzejak i Bartłomiej Frańczuk (gościnnie)

/ŁM/