16.02.2007

Austriacy rozbici. Zobacz wideo

16 lutego (piątek) Hala Piłkarska, Warszawa

Wzięliśmy srogi rewanż za klęskę w jednym z pierwszy meczów naszej reprezentacji. 5-0 zdemolowaliśmy dziennikarzy austriackich.

Wynik nie oddaje do końca przebiegu spotkania. To nie było jednostronne widowisko. Do przerwy prowadziliśmy tylko 1-0. Mieliśmy więcej sytuacji, ale rywale grali naprawdę dobrze.

Mecz otworzyli: minister sportu Tomasz Lipiec, ambasador Austrii w Polsce Alfred Laengle oraz Jerzy Jakobsche z Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy Sportowych.

Mecz poprzedził panel dyskusyjny, w którym nasi goście z Austrii – współgospodarze Euro 2008 – analizowali szanse Polski na organizację Euro 2012.

Zdjęcia autorstwa Kuby Atysa (Gazeta Wyborcza) do zobaczenia w dziale MULTIMEDIA / GALERIA.

Bramki:
1-0 Andrzej Twarowski
2-0 Rafał Dębiński
3-0 Mariusz Jankowski (karny)
4-0 Robert Zieliński
5-0 Robert Błoński (głową)

/spa/

Tak opisała to wszystko Polska Agencja Prasowa:
Polscy dziennikarze sportowi pokonali austriackich kolegów 5:0

16.2.Warszawa (PAP) – Polska wygrała z Austrią 5:0 (1:0) w towarzyskim meczu dziennikarzy, który rozegrany został na nawierzchni naturalnej w stołecznej hali na Bemowie. Bramki zdobyli: Andrzej Twarowski, Rafał Dębiński (obaj Canal Plus), Rafał Zieliński (Polska Presse), Mariusz Jankowski (Polsat) z karnego oraz głową Robert Błoński (Gazeta Wyborcza).

Uroczystego rozpoczęcia meczu dokonali minister sportu Tomasz Lipiec oraz ambasador Austrii w Polsce Alfred Laengle. Po meczu dziennikarze wzięli udział w panelu na temat przygotowań do Euro 2012.

„Gratuluję wam serdecznie wygranej. Wyciągnęliście wnioski z ubiegłorocznej porażki 1:7 w Wiedniu. Dotychczas rozegraliśmy ponad 90 meczów i przegraliśmy zaledwie osiem-dziewięć razy. Jedynym usprawiedliwieniem, że wyjeżdżamy z bagażem pięciu bramek, jest fakt, iż kilku naszych czołowych zawodników nie mogło przyjechać do Warszawy, relacjonują bowiem przebieg alpejskich mistrzostw świata w Aare” – powiedział trener drużyny Austrii prof. Hans Hofstaetter, zarazem pierwszy wiceprezes Klubu Dziennikarzy Sportowych Austrii.

Stowarzyszenie „Reprezentacja piłkarska dziennikarzy” zostało zarejestrowane w 2005 roku. 37 piłkarzami z prasy, radia i telewizji, których łączy miłość do futbolu, opiekuje się trener Wojciech Jagoda, były piłkarz Legii Warszawa, grający potem w Singapurze i Australii.