11.11.2023

Biało-czerwono i patriotycznie!

Warszawa, 11 listopada (sobota)

33. Warszawski Bieg Niepodległości –  czyli najliczniejsza impreza biegowa w Polsce tego roku – w tak podniosłym i ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Reprezentacji Dziennikarzy!

Wystartowaliśmy 11.11 dokładnie o godzinie 11.11, odśpiewawszy wcześniej Mazurka Dąbrowskiego. Oprawa, jak co roku, miała patriotyczny charakter. Zawodnicy, w zdecydowanej większości, ubrani byli w białe lub czerwone koszulki, na trasie można było spotkać sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego w przedwojennej limuzynie, na mecie czekały pamiątkowe medale z motywem niepodległościowym. Pogoda również dopisała – nie było za zimno, ani za gorąco, ani za mokro. Nic tylko biec!

Biało-czerwona fala biegaczy rozciągnęła się przez niemal całą Aleję Jana Pawła II. Start i metą usytuowane były – jak co roku – na wysokości ulicy Stawki. Można było właściwie biec z zamkniętymi oczami – nawrót, już w Alei Niepodległości na wysokości pubu „Zielona Gęś” (ulica Rakowiecka) i znowu prosto do mety. Ci, którzy wystartowali najwcześniej i pokonali trasę w niewiele ponad pół godziny już na mecie spotkali tych, którzy dopiero szykowali się do startu.

W sumie – jak podał organizator – prawie 14 tysięcy osób ukończyło bieg główny (10 km), nordic walking (6,5 km) i Milę Niepodległości dla dzieci i młodzieży (1918 metrów).

Bieg Niepodległości był ostatnią i największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Wystartowaliśmy także w Biegu Konstytucji 3 Maja i Biegu Powstania Warszawskiego. Za rok też pobiegniemy!

/rb/