08.06.2023

Biegamy charytatywnie

Sezon letnich biegów ulicznych jest dla nas nie tylko okazją do promowania kultury fizycznej i dbania o formę, ale także do wspierania i promowania licznych akcji charytatywnych i wizerunkowych.

Na początku maja wzięliśmy udział w organizowanym z inicjatywy Federacji Rodzin Katyńskich biegu „Klucze Nadziei”, upamiętniając ofiary zbrodni katyńskiej. Zamiast tradycyjnego medalu otrzymaliśmy klucze, stylizowane na takie, jakie znajdowano przy ofiarach. Jak to tłumaczą organizatorzy „wychodząc z domu człowiek zabiera ze sobą klucz, mając nadzieję, że wróci…

14 maja nasi przedstawiciele biegali Aleją Niepodległości na trasie X Mokotowskiego Biegu Szkoły Głównej Handlowej. W tym roku pieniądze (m.in. z naszych wpłat startowych) zostały przekazane na pomoc 3-letniej Lence, walczącej z guzem z przerzutami. Wsparliśmy także zbiórkę zorganizowaną w miasteczku biegowym, zlokalizowanym w malowniczych ogrodach rektora SGH.

Wzięliśmy także udział w II Charytatywnym Biegu dla dzieci Bohaterów. Jego organizacją zajmuje się Fundacja „Dorastaj z Nami„, która opiekuje się dziećmi i rodzinami poległych lub poszkodowanych na służbie żołnierzy, policjantów, strażaków i innych pracowników służb mundurowych.

Pomagamy nie tylko biegając. W następną niedzielę 18 czerwca zapraszamy o godz. 12 na stadion warszawskiego Hutnika na piknik urodzinowy z okazji 25-lecia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Misją Fundacji jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie edukacji i niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych. W trakcie imprezy zapowiadanych jest wiele atrakcji i niespodzianek, a głównym punktem programu będzie nasz mecz z zespołem rodzin podopiecznych Fundacji, jej pracowników i przyjaciół.
Więcej o wydarzeniu TUTAJ.
/mw/