10.01.2015

Blisko podium w Nowym Dworze Mazowieckim

Nowy Dwór Mazowiecki, 9 stycznia (piątek)

Czy to już sława? – zastanawialiśmy się rozdając kolejne autografy. Wizyta artystów (Rafał Brzozowski, Marek Kościkiewicz, Tomasz Jachimek), dziennikarzy i zawodowych piłkarzy (Kamil Kosowski, Piotr Reiss, Marcin Żewłakow, Piotr Włodarczyk, Piotr Mosór, Piotr Świerczewski, Michał Kucharczyk, Tomasz Iwan) ściągnęła do hali w Nowym Dworze Mazowieckim mnóstwo młodych ludzi. – Czy gra pan w Wiśle Kraków? – dopytywał Pawła Sikorę młody łowca autografów.

Z zebraniem składu na turniej w Nowym Dworze Mazowieckim nigdy nie mamy problemu. Niewiele brakowało, a wystawilibyśmy dwie drużyny. Trener Andrzej Zamilski miał okazję przetestować zasadę rotacji. Nie mieliśmy tylko zmiennika na pozycji bramkarza, ale Marcin Szuba był odkryciem turnieju i naszym najmocniejszym punktem.

Zaczęliśmy turniej bardzo dobrze, ale długa przerwa po dwóch wygranych (z RAP-em i Przedsiębiorcami) wybiła nas z uderzenia. Pewni miejsca w najlepszej czwórce rozgrywek przegraliśmy trzy pozostałe spotkania. Wszystko mogło się potoczyć inaczej gdybyśmy jednak ograli zespół Michała Kucharczyka. Tylko zwycięstwo dawało nam pierwsze miejsce w grupie i uniknięcie zdecydowanych faworytów (Gwiazdy Piłki). Nie udało się… Późniejsi zdobywcy pucharu w półfinale nie dali nam szans. W meczu o 3. miejsce pogrążyły nas dwa gole burmistrza Jacka Kowalskiego, który tym razem reprezentował Samorządowców. W finale Gwiazdy pokonały Kucharczyka i Przyjaciół 7:5.

Nasze wyniki w 5. Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki:
Reprezentacja Artystów Polskich 3:1 (Pawłowski, Gołos i Pyffel) w grupie
Przedsiębiorcy 4:1 (Sikora, Olbrycht, Lepa i Przybysz) w grupie
Kucharczyk i Przyjaciele 1:2 (Gołos) w grupie
Gwiazdy Piłki 3:7 (Gołos 2, Pawłowski) w półfinale
Samorządowcy 2:5 (Walkiewicz i Olbrycht) o 3. miejsce

Reprezentacja Dziennikarzy: Szuba, Lepa, Sikora, Gołos, Walkiewicz, Obrycht, Pawłowski, Przybysz, Furjan, Gilarski, Sołdan, Pyffel i Puchniarz

Na oficjalnej stronie MKS Świt, który w tym roku świętuje 80-lecie, znajdziesz komplet wyników i składy wszystkich 8 drużyn, które wystartowały w turnieju.

Podczas turnieju nowodworskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zebrało rekordowe 3720 zł. Prezes Elżbieta Gazua wystosowała specjalne podziękowania dla wszystkich darczyńców: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego serdecznie dziękuje organizatorom, gwiazdom i zawodnikom V Noworocznego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Szczególnie dziękujemy kibicom nowodworskim wraz z rodzinami, młodzieży i wszystkim przybyłym na turniej. Ze sprzedaży „biletów cegiełek” udało się zebrać 3720 zł. Dochód ten przeznaczony będzie na prowadzenie w styczniu 2015 roku dwóch placówek Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Bohaterów Modlina 77A i ul. Szkolnej 3. Podczas ferii zimowych zorganizowany również będzie wyjazd dzieci z „Ognisk” TPD z Nowego Dworu Maz. do Ośrodka Socjoterapeutycznego TPD w Serocku.

Zdjęcia: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim
/spa/