23.04.2018

Paragraf na prawników

Ząbki (stadion MOSiR), 23 kwietnia (poniedziałek)

Nie był w stanie nas zatrzymać ani bardzo dobrze grający rywal, ani burza. Po emocjonującym meczu, w deszczowych okolicznościach, wygraliśmy 4:3 (1:1) z Reprezentacja Radców Prawnych z Adamem Gilarskim w składzie.

Filip Surma niespodziewanie ustawił nasz zespół w systemie 3-5-2. To tak zaskoczyło przeciwników, że przez pierwsze 15 minut z rzadka pojawiali się na naszej połowie, a najczęściej biegali za spokojnie rozgrywaną przez nas piłką. Naszą przewagę udokumentowaliśmy bramką Mikołaja Kruka (piętą). Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do przerwy, bo rywale wyrównali po rzucie rożnym, gdy ich napastnik wykorzystał brak krycia.

Druga połowa rozpoczęła się od naszego mocnego uderzenia. Cezary Olbrycht precyzyjnym strzałem wykończył akcję, w której piłka jak po sznurku trafiła do niego z linii obrony. Chwilę później Andrzej Twarowski podwyższył potężnym uderzeniem na 3:1 i wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą.

Nic z tych rzeczy – rywale zdobyli bramkę kontaktową znowu po naszym indywidualnym błędzie w obronie. To jednak tylko nas podrażniło, bo kilka minut później odpowiedział Cezary Olbrycht, strzelając bramkę na 4:2  (lobem). Radcy zdołali jeszcze odpowiedzieć jednym golem w końcówce, ale utrzymaliśmy korzystny wynik.
Znaleźliśmy paragraf na prawników – podsumował mecz Filip Surma. Paragraf 4.3, można by powiedzieć…

Bramki: Czarek Olbrycht 2, Mikołaj Kruk i Andrzej Twarowski.

RD: Grzesiek Jędrzejewski – Piotr Gołos, Marcin Lepa, Adam Romer -Michał  Kocięba, Maciej Sołdan, Filip Surma, Krzysztof Marciniak, Andrzej Twarowski – Mikołąj Kruk, Maciej Kruk oraz Jacek Kowalski, Cezary Olbrycht, Wojciech Jakoniuk, Robert Błoński i Daniel Olkowicz. W roli selekcjonera Maciej Kubica