02.02.2010

Chińczyk w Legii

Warszawa, 1 lutego (poniedziałek) 2010

Na prośbę Michała Kocięby, nasz „Chińczyk”, czyli Radek Pyffel, pomagał odnaleźć się w polskiej rzeczywistości Chińczykowi testowanemu przez Legię Warszawa – Dongowi Fangzhuo.

Pogadaliśmy sobie przy chińskim obiedzie o Manchesterze, Fergusonie i Legii. Dla mnie sama przyjemność, a i Chińczyk jest zachwycony Warszawą, którą zobaczyl z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki – powiedział Radek.

Jak pisała „Gazeta Wyborcza” Fangzhuo (25 lat), 13-krotny reprezentant kraju (2 gole), był jednym z najzdolniejszych nastoletnich piłkarzy w Chinach. Trafił do Manchesteru United, ale na Old Trafford furory nie zrobił. Regularnie grał tylko w rezerwach i podczas przedsezonowych tournée po Azji.

Wypożyczony do współpracującego z MU Royalu Antwerp w sezonie 2005/06 został królem strzelców drugiej ligi belgijskiej. Zwolniony przez „Czerwone Diabły” w sierpniu 2008 roku, wrócił do Chin.

Dong trafił na testy do Legii podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wziął udział w czterech sparingach i strzelił jednego gola. Warszawski zespół postanowił podpisać z nim kontrakt.

Więcej na temat polsko-chińskiego spotkania kultur w Warszawie dowiecie się na stronie Legii oraz na antenie kanału nSport.

/spa/