12.09.2008

Chmielaki, nowe boisko i my

12 września (piątek) Krasnystaw

Na otwarcie nowego stadionu w Krasnymstawie (województwo lubelskie) zagraliśmy pokazowy mecz z reprezentacją miasta. Tego dnia miejscowi zaczynali XXXVIII Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki”.

Była orkiestra i imponująca liczba oficjeli, którzy musieli czekać na spóźnionego przedstawiciela wojewody. Na początku imprezy trybuny pełne uczniów. Na takiej murawie, pachnącej świeżością, jeszcze nigdy nie graliśmy.

Po raz pierwszy od dawna trenerski nos zawiódł Wojciecha Jagodę. Przewidywał w szatni, że będziemy mieć w meczu z pięć sytuacji sam na sam. Mniej więcej tyle mieliśmy już do przerwy…

Gospodarze, prowadzeni przez Janusza Zaworskiego, z byłym reprezentantem Polski juniorów w bramce, tworzą drużynę oldbojów. To byli piłkarze miejscowego zespołu i okolicznych klubów (najlepsi mają za sobą grę w trzeciej lidze). Najbardziej napsuli nam krwi w drugiej połowie. Zdobyli nawet bramkę kontaktową, na którą – na szczęście – szybko odpowiedział „Błonka”, rehabilitując się za doskonałe sytuacje zmarnowane przed przerwą.

Możemy tylko trochę żałować, że mecz nie odbył się w sobotę przy okazji spotkania lubelskiej IV ligi Start Krasnystaw – Lewart Lubartów (2:0). Na pewno byłoby więcej kibiców.

Zdjęcia z imprezy, zrobione przez Pawła Sikorę i Michała Gąsiorowskiego, do zobaczenia w MULTIMEDIACH.

Reprezentacja Krasnegostawu (oldboje) – Dziennikarze 1:4 (0:1). Bramki: 0-1 Sołdan, 0-2 Pyffel, 1-3 Błoński, 1-4 Gąsiorowski. Skłąd: Kowalski – Sikora, Zubilewicz, Romer, Wierzbicki – Skalski, Pyffel, Sołdan, Twarowski, Bandych – Błoński oraz Tuzimek, Gąsiorowski, Zieliński i Sak.

/spa/