11.12.2011

Cristiano Ronaldo w Opalenicy

9 grudnia (piątek)

Znana nam doskonale Opalenica będzie bazą Portugalii podczas EURO 2012. W poniedziałek ośrodek hotelowo – sportowy „Remes Sport & Spa” (zdjęcie z Remes.pl) odwiedził portugalski szkoleniowiec Paulo Bento: – Podoba mi się ten obiekt. Jest najlepszy ze wszystkich, jakie mieliśmy zarezerwowane na mistrzostwa Europy. W piątek portugalska federacja piłkarska wysłała do UEFA wymagane dokumenty potwierdzające wybór.

Z naszej strony wszyscy goście będą traktowani na najwyższym poziomie bez względu czy będzie to Cristiano Ronaldo, Bruno Alves czy trener Paulo Bento – zapewnia Izabela Sobańska z hotelu.

Do ostatniej chwili Portugalczycy rozważali jeszcze wybór bazy treningowej bliżej polsko – ukraińskiej granicy. – O ile podróż lotnicza z Wielkopolski do Lwowa nie powinna stanowić dużego problemu, o tyle wyprawa do oddalonego o 1600 km od Poznania Charkowa może być zbyt męcząca – mówił dyrektor sportowy kadry Carlos Godinho.

Centrum Pobytowe, według standardów UEFA, musi mieć przynajmniej jedno pełnowymiarowe boisko. Hotel Remes Sport & Spa ma ich 8 i jak zdradzili Portugalczycy to okazało się decydujące. Specjalnie dla piłkarzy przygotowano górkę treningową, podbiegi i ścianę do ćwiczenia celności strzałów. W Opalenicy są również: hala sportowa, stadion, korty tenisowe oraz 8-dołkowe pole golfowe. To największy ośrodek treningowo – sportowy dla zespołów zawodowych w Europie Środkowej.

Opalenicą zainteresowane były także reprezentacje Hiszpanii, Chorwacji i Szwecji.

60-osobowa ekipa Portugalii zamieszka w wielkopolskiej Opalenicy od 4 czerwca. Rozegra jeden mecz pokazowy. Cały obiekt będzie wyłącznie do jej dyspozycji.

Portugalia trafiła grupa B z Niemcami, Holandią i Danią. Działacze nie ukrywali niezadowolenia z wylosowanych rywali oraz z faktu, że przyjdzie im rozgrywać mecze na Ukrainie.

Cristiano Ronaldo i spółka rozpoczną udział w Euro 2012 we Lwowie 9 czerwca meczem z Niemcami. W tym samym mieście piłkarze Paulo Bento zmierzą się 13 czerwca z Duńczykami. Ostatnie spotkanie grupowe zagra 4 dni później z Holandią w Charkowie.na

W Opalenicy mieli początkowo nadzieję, że na „Remes Sport & Spa” zdecyduje się reprezentacja Niemiec, ale teraz cieszą się z Portugalii i będą jej kibicować!

/pap, spa, remes/