27.03.2022

Męczy nas piłka ;)

Warszawa 27 marca (niedziela)

Grupa biegowa inauguruje nowy sezon biegów ulicznych. Co prawda jeszcze w styczniu wzięliśmy udział w Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale to był tylko przerywnik w zwycięskim turnieju piłkarskim (szczegóły tutaj).

Prawdziwe bieganie rozpoczynamy teraz. Po dwóch latach biegów odwołanych, wirtualnych, w izolacji, albo z limitem uczestników i podziałem na fale startowe, w tym roku mamy nadzieję na zniesienie ograniczeń i powrót do utęsknionej normalności. W sezon wchodzimy z przewrotnym hasłem „Męczy nas piłka„, ale to oczywiście żart. Futbol jest naszą pierwszą i największą pasją, ale nasze Stowarzyszenie promuje każdą formę zdrowego trybu życia, kultury fizycznej i uczciwej sportowej rywalizacji.
Niektórzy jeszcze mocno trenują, szlifując formę w górach, dolinach i nad morzem.
Biegamy, jeździmy na rowerze, a nawet już pływamy.
W weekend Mariusz Walkiewicz wziął udział w Biegu na Piątkę, towarzyszącemu Półmaratonowi Warszawskiemu, dokładając przy okazji kolejną cegiełkę pomocy dla walczącej Ukrainy.
Za tydzień kolejne zawody. Nasi zawodowcy Piotr Gołos i Bartek Dawidek planują start w maratonie w Paryżu, a amatorzy wezmą udział w nowym cyklu biegowym stolicy, Leśnej Triadzie Biegowej. Potem tradycyjne Biegi Konstytucji, Powstania i Niepodległości, a w międzyczasie dużo innych aktywności biegowych.
/mw/