04.02.2023

Czerwona sobota

Warszawa, 4 lutego (sobota) 2023

W pierwszą sobotę lutego wzięliśmy udział w X Halowych Mistrzostwach Mazowsza Oldbojów. Biorąc pod uwagę wysoki poziom piłkarski naszych rywali, trzy wygrane w pięciu meczach należy uznać za przyzwoity wynik.

Zgodnie z regulaminem turnieju, skład drużyny musiał zostać ograniczony do zawoników z rocznika 1988 i starszych (35+). Nie był to dla nas kłopot, bo doświadczenie należy do długiej listy naszych atutów. Niestety, z racji zmieniających się w ostatniej chwili godzin meczów, w hali pneumatycznej przy ul. Obrońców Tobruku 11 pojawiliśmy się w zaledwie ośmioosobowym składzie.

Los przydzielił nas do grupy B. Do ćwierćfinałów awansowali wyłącznie nasi pogromcy: Polonia Warszawa i Sarmata Warszawa. Ci pierwsi sięgnęli ostatecznie nawet po srebrne medale, natomiast nas ucieszyła seria trzech zwycięstw z rzędu, która bardzo mocno zmieniła sytuację w grupie i na ostatniej prostej przybliżyła nas do najlepszej „ósemki”. – Gramy futbol pragmatyczny – uśmiechali się Marcin Lepa i Michał Kocięba, gdy solidną pracą w obronie i prostą, ale skuteczną grą „na ścianę”, czyli Marka Furjana w ataku pokonywaliśmy kolejno drużyny Hutnika Warszawa, Świtu II Warszawa i Amigos Warszawa. Tych ostatnich w kończącej spotkanie akcji zaskoczył wspomniany Michał, który mimo ostrego kąta i trudnej pozycji do oddania strzału przerzucił piłkę nad bramkarzem i zapewnił nam komplet punktów.

Trzecie miejsce w grupie dość dobrze oddaje nasze sobotnie możliwości i zawirowania kadrowe, ale lokata (9-13) w środku 24-zespołowej stawki jest obiecującą pozycją do ataku strefy medalowej za rok.

Pierwsze wnioski około piłkarskie już mamy: przegrane mecze rozegraliśmy w białych strojach, a zwycięstwa wywalczyliśmy grając w kompletach czerwonych. Na analizę wydarzeń boiskowych przyjdzie czas w najbliższych dniach. Także dyscyplinarnej wpadki, którą „zarumienił się” jeden z naszych asów, kiedy… graliśmy jeszcze na biało.

Podium turnieju: Delta Warszawa, Polonia Warszawa, Pajda Chleba

RD: Krygier – Lepa, Kocięba, Olkowicz, Furjan, Przybysz, Jakoniuk i Bieńkowski.

Polonia – RD 3:0, RD – Sarmata 0:4, RD – Hutnik 2:1 (Furjan 2), Świt II – RD 1:2 (Furjan 2), Amigos – RD 0:1 (Kocięba)

/mf/