26.05.2018

Uczciwie trzeba to rzec, że nie dla nas Międzyrzec

Międzyrzec Podlaski (sobota)

To się nazywa siła mediów. Po ostatnim meczu grupowym przekonaliśmy organizatorów, że regulamin wymaga błyskawicznej zmiany.  O awansie do najlepszej czwórki drużyn, które mają identyczny bilans i remis w bezpośrednim spotkaniu, powinien zdecydować dodatkowy mecz, a nie rzuty karne. O rzucie monetą nie wspominając…

Okazało się, że mamy dar przekonywania i podczas 3. Turnieju Oldbojów w Międzyrzecu Podlaskim, w dniu finału Ligi Mistrzów, ponownie spotkaliśmy się z ekipą z Radomska. Niestety, tak jak w pierwszej potyczce grupowej, mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki, nie byliśmy w stanie strzelić gola drużynie, która przyjechała na zawody jako ostatnia, zaraz po nas. Karne okazały się konieczne i zakończyły nasz udział w rozgrywkach na stadionie MOSiR-u.

Ten baraż nie byłby potrzebny, nie byłoby tematu poprawek w przepisach i zagralibyśmy w półfinale, gdyby w naszym najlepszym występie, jedynym, z którego jesteśmy zadowoleni, wygralibyśmy minimalnie wyżej. Pokonaliśmy bardzo dobrze dysponowany zespół Dariusza SolnicyŁuków – 2:0 po golach Marcinów Papierza i Pawłowskiego.

Nasz grupowy bilans uzupełnia spotkanie z Pogonią Siedlce, przegrany 0:1.

Wracamy z pucharem za udział, sklasyfikowani na 6. miejscu. Nawiązaliśmy liczne znajomości, które powinny zaowocować zaproszeniami na kolejne zmagania piłkarskie w różnych zakątkach Polski. Organizatorzy cieszyli się, że dodaliśmy prestiżu imprezie organizowanej przy okazji Dni Międzyrzeca. Rozchwytywany był Tomasz Zubilewicz, który został zaskoczony wyróżnieniem za rozegranie 100 meczów w Reprezentacji. Gospodarze do naszego płynnego prezentu dorzucili swój. Bardzo okazały i smaczny.

Nasi grupowi rywale z Łukowa i Radomska przegrali mecze o finał i spotkali się w małym finale.

Blisko zwycięstwa w turnieju był jedyny zagraniczny zespół – białoruski Brześć. W karnych przegrał jednak z Nadarzynem, który miał w składzie zawodników, którzy wiek oldboja osiągną za wiele lat. A moglibyśmy pisać o pierwszym sukcesie trenerskim Diego Maradony… A tak możemy wspomnieć, że zwycięzcy nie stracili żadnego gola.

RD: Lisiewicz – Sikora, Papierz, Szustak – Surma, Pawłowski – Olbrycht oraz Błoński, Zubilewicz i Olkowicz.

RD – Radomsko 0:0, RD – Pogoń Siedlce 0:1, RD – Łukowiacy Łuków 2:0, RD – Radomsko 0:0. karne 1:2 (Pawłowski 1:0, Błoński w bramkarza, Surma poza bramkę)

3. Turnieju Oldbojów w Międzyrzecu Podlaskim: 1. Nadarzyn, 2. Brześć, 3. Łuków, 4. Radomsko, 5. 6. Reprezentacja Dziennikarzy, 7. Siedlce, 8. Włodawa, 9. Międzyrzec Podlaski

/spa/