16.03.2012

Derby na Bemowie

16 marca (piątek), Warszawa

Takie mecze mogą stać się nową tradycją Reprezentacji Dziennikarzy. W naszych derbach Warszawy padło 8 bramek. Polonia wygrała z Legią 5:3 (prowadziła 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2 i 4-3).

Przygotowania do meczu wywołały lawinę wiadomości na liście e-mailingowej. Nawet zagraniczne wyjazdy nie wzbudzały takich emocji. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku piłkarzy Realu i Barcelony na zgrupowaniach reprezentacji Hiszpanii, nam też uda się przezwyciężyć klubowe niechęci, które wyszły na jaw 🙂

Kapitanowie (Piotr Dziewicki i pomysłodawca derbów Michał Kocięba) podeszli do spotkania bardzo profesjonalnie. Na zawodników czekały w szatni prawdziwe koszulki zespołów z Łazienkowskiej i Konwiktorskiej.

Graliśmy dwie połowy, na wszystkich sektorach, na duże bramki. Szybko udało się pokonać drobne problemy z wyrównaniem liczby zawodników w obu drużynach. Odkryciem spotkania był bramkarz Jan Kasia, który udanie zadebiutował na pozycji defensywnego pomocnika.

Tego dnia Legia nie wygrała żadnego meczu. Wieczorne spotkanie na Pepsi Arena rozczarowało i zakończyło się bezbramkowym remisem. Nasz mecz był bardziej emocjonujący.

Teraz czas na Bemowie na derby Krakowa albo Łodzi….

W derbach stolicy wzięli udział: Piotr i Jakub Kwiatkowscy, Daniel Olkowicz, Paweł Sikora, Krzysztof Kalinowski, Cezary Olbrycht, Michał Kocięba, Piotr Dziewicki, Radosław Pyffel, Piotr Gołos, Marek Skalski, Marcin Lepa, Tomasz Zubilewicz, Dariusz Tuzimek, Marcin Pawłowski, Rafał Dębiński, Maciej Sołdan, Krzysztof Marciniak, Jacek Kowalski i Jan Kasia.

/spa/