07.09.2019

Remis po walce i jubileusz prezesa

7 września (sobota), Nowy Dwór Mazowiecki

Burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu się nie odmawia. Razem z drużyną trenerów grup młodzieżowych i oldbojów Świtu, podczas pikniku w Nowym Dworze Mazowieckim, oficjalnie pożegnaliśmy lato 2019. Zarówno początek, jak i finisz był w naszym wykonaniu piorunujący.

Nie minęło 5 minut, a do bramki po szybkim i składnym rozegraniu piłki trafił Andrzej Twarowski. Świętował po brazylijsku. Zawisł na siatce zabezpieczającej boisko.  Z szybkiego prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie minutę (dobitka po uderzeniu w słupek). Po przerwie straciliśmy gola po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową, ale zdążyliśmy odrobić straty. Niemal równo z ostatnim gwizdkiem morderczą kontrę wykończył z olimpijskim spokojem Mikołaj Kruk. Inna sprawa, że mógł w tym meczu skompletować hat-trick. Wcześniejsze jego próby były minimalnie niecelne.

W ten sposób padł przyjacielski remis, choć w drugiej połowie spotkania zaiskrzyło i nawet padający deszcz nie ostudził emocji. Na szczęście interwencja służb porządkowych nie była potrzebna.

Okolicznościowy upominek za 150. występ w reprezentacji odebrał przed meczem nasz prezes Marek Skalski.

Lata mijają, a „Maniek” się nie zmienia. Tak wyglądał w trakcie wyjazdów do Brazylii, Kenii i na Teneryfę.

Nowy Dwór Mazowiecki – Reprezentacja Dziennikarzy 2:2 (1:1). Gole: Twarowski i Mi. Kruk. Przebieg: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2. Czas: 2×30 minut.

RD: Kulesza (gościnnie) – Olkowicz, Sikora, Cieślik, Skalski – Olbrycht, Cios, Twarowski, Marciniak – Mikołaj Kruk, Kowalski oraz Piotr Kwiatkowski, Romer i Wysocki (gościnnie).

/cez, spa/