09.05.2009

Dzień zwycięstwa (rywali)

9 maja (sobota), Nowy Dwór Mazowiecki

Oldboje Legii Warszawa dali nam surową lekcję, wygrywając 8-3 (4-0). Nasz honor uratowali w drugiej połowie Robert Błoński (2 gole) i Andrzej Twarowski (1 gol). W drużynie rywali brylował Mirosław Trzeciak.

Nie pomogło nam ustawienie zespołu „na Arsenal Londyn”, które wymyślił trener Jagoda.

Reprezentacja Dziennikarzy: Tuszyński, Kiryluk, Lepa, Sikora, Skalski, Gołos, Wierzbicki, Tuzimek, Sołdan, Błoński, Twarowski, Pyffel, Zieliński, Olkowicz, Brzozowski i Przybysz.

Mecz (2 razy po 35 minut) odbył się na nowym boisku ze sztuczną trawą, które powstało na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim z myślą o Euro 2012. Nieco później, po wygranej z MKS Kutno 3:1, Świt zapewnił sobie awans do II ligi.

Tak nasze spotkanie opisał na swoim blogu polityk PSL Janusz Piechociński, który wystąpił gościnnie w drużynie Legii:

Nowy Dwór Mazowiecki coraz bliżej centrum pobytowego na EURO 2012. Świetny ośrodek Warszawianka Nad Zalewem i kapitalny przy stadionie Świtu kompleks sportowy.

Na boisku dzisiaj grałem w 2 meczach: I mecz w barwach Drużyny Samorządowej Miasta przeciwko Powiatowi, drużyny 7 osobowe w poprzek boiska, 2 X 20 minut w czasie gry remis po 2 (wrzuciłem jedną bramkę po solidnej zespołowej kontrze; w latach i kilogramach mieliśmy większą przewagę), wygraliśmy w karnych.

II mecz 2 X 35 minut na pełnym boisku ligowym grałem w Drużynie Starszaków Legii Warszawa przeciwko Reprezentacji Dziennikarzy. Wygraliśmy 8:3 w pełni kontrolując mecz, na otarcie łez w II połowie pozwalając na utratę 3 bramek. W naszej drużynie Mirosław Trzeciak w świetnym stylu wrzucił 4 bramki. Do przerwy wygrywaliśmy 4:0. W sumie w tym meczu spędziłem na boichu blisko 50 minut, grając na przemian na lewym ataku i pomocy.