24.10.2020

Dziennikarskie Orły strzelały na czas

Warszawa (Bemowo), 24 października 2020 (sobota)

Zaczęło się od… nieporozumienia. Nasi rywale chyba zbyt wcześnie poprzestawiali zegarki, albo żyją w innej strefie czasowej, bowiem na nasze spotkanie o godzinie 11:00 przybyło… tylko czterech piłkarzy ekipy Black Eagles. Mecz rozpoczął się więc z przynajmniej dwudziestominutowym opóźnieniem. Na szczęście godzina rozpoczęcia starcia i forma rywali nie miały wpływu na najważniejszy aspekt – cel naszej rywalizacji.

Jak co roku w ostatnich latach wystąpiliśmy więc w starciu z ekipą Czarnych Orłów, aby razem propagować ideę #NoToRacism i „Wykopmy rasizm ze stadionów”. Choć w przeszłości różnie z tym bywało, tym razem rozbiliśmy przeciwnika prezentując futbol poukładany taktycznie przez naszego „commissario tecnico” Piotra Czachowskiego.

Trener „Czacha” zresztą zbyt wielkiego wyboru też nie miał, bowiem na mecz dojechało nas tym razem tylko dwunastu. Widać niektórzy przestraszyli się plotki, jakoby w ekipie rywali znów wystąpić mieli szybkonodzy i zaawansowani technicznie weterani afrykańskiej szkoły piłki nożnej.

Na szczęście nieco mniejsze boisko w Hali Piłkarskiej na Bemowie i spokój w naszych szeregach dały piorunujący efekt. Bardzo szybko przejęliśmy inicjatywę i spokojnie dążyliśmy do zdobycia bramki rywali, co dodatkowo ułatwiał fakt, że w drużynie afrykańskich Orłów między słupkami stał kolega, który nie odebrał wyszkolenia bramkarskiego w stylu naszego „Kozaka Gabora”.

Najpierw więc Marcinowie Cieślik i Papierz, następnie Marek Skalski i Jacek Kowalski, a po przerwie Michał Kocięba dali nam pewne i spokojne siedem trafień. Spikera zawodów – nie wiedzieć dlaczego – szczególnie cieszyły gole tego ostatniego. Widać, że Michał ma rzesze fanów nie tylko w rodzinnym Grójcu, ale także w rejonach bliższych ulicy Łazienkowskiej.

Dziennikarskie Orły tym razem więc górą nad Czarnymi Orłami, a za rok musimy koniecznie zafundować przeciwnikom zegarki i umawiać się w innym dniu niż tuż przed zmianą czasu.

Reprezentacja Dziennikarzy – Black Eagles 7:1

Gole: Papierz (2), Cieślik, Kowalski, Skalski i Kocięba (2).

RD: Jędrzejewski – Olkowicz, Lepa, Walkiewicz, Skalski – Kocięba, Papierz, Bednarczyk – Kotański, Cieślik oraz Partum i Kowalski. Trener: Czachowski.

/ml/