21.09.2010

Dziennikarze powodzianom

Lubin, 18 września (sobota)

Dwa B-klasowe kluby z okręgu jeleniogórskiego, które straciły niemal wszystko w ostatniej powodzi, nie zostały same.

Pomysł wsparcia drużyn z Dolnego Śląska wyszedł od Mariusza Walkiewicza. – Mamy sporo sprzętu piłkarskiego (stroje meczowe i treningowe, dresy, ortaliony, kurtki), który postanowiliśmy przekazać potrzebującym. Niedawno okolice Bogatyni i Zgorzelca nawiedziła powódź. Sporo mniejszych klubów bardzo ucierpiało i w zasadzie zostało bez pomocy. Postanowiliśmy więc dwóm najbardziej potrzebującym przekazać sprzęt, który powinien im służyć podczas treningów i meczów – mówi inicjator akcji. – Chcemy, żeby sprzęt trafił do naprawdę potrzebujących i służył wyłącznie do grania w piłkę. Mamy nadzieję, że ten podarunek sprawi im radość – dodaje wiceprezes telewizji TV4, były zawodnik Śląska Wrocław.

Przedstawiciele OZPN w Jeleniej Górze przygotowali listę klubów, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na LZS Radomierzyce oraz LZS Porajów – Kopaczów, którego boisko niemal w całości zalała woda, a sprzęt do gry został porwany żywioł z posesji gospodarza.

Jeszcze gorzej wyglądało to w Radomierzycach. W klubie pozostały tylko… bramki. Na boisku były dziesiątki ton kamienia i grysu, które przyniosła woda z rozbitej tamy. Nic więc dziwnego, że taka pomoc ucieszyła przedstawicieli obu klubów.

Uroczyste przekazanie sprzętu nastąpiło w przerwie meczu ekstraklasy między Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa. W naszym imieniu zrobił to Cezary Olbrycht, który tego dnia obsługiwał spotkanie jako reporter Canal +.

Informacje na temat naszej akcji zamieścił między innymi portal z Jeleniej Góry
portal z Jeleniej Góry.

/mario/