14.08.2013

Ech, ci Duńczycy…

14 sierpnia (środa), Sopot

Trzecia konfrontacja i trzeci raz znoszą nas z boiska na tarczy. Tym razem w gościnnym Sopocie polegliśmy w boju z potomkami Wikingów 2:3. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że kilka godzin później drużyna Waldemara Fornalika pokonała na gdańskiej PGE Arenie reprezentację Danii dokładnie tym samym wynikiem. Wychodzi więc chyba w sumie na remis 🙂

W drużynie naszych rywali brylowali: strzelec dwóch goli Kenneth Møller Pedersen (obecnie ekspert i współkomentator w duńskim radiu, ponad 250 występów w tamtejszej ekstraklasie) oraz były reprezentant kraju Morten Bisgaard (6 A). Co ciekawe, z tym drugim, grający gościnnie w naszej ekipie Tomasz Hajto występował swego czasu w angielskim Derby County. Przed meczem obaj panowie przybili sobie „piątkę”. Jak powiedzieli nam goście, Bisgaard zasłynął bramką zdobytą na Santiago Bernabeu w pucharowym meczu duńskiego OB z Realem Madryt.

Autorem trzeciego trafienia dla naszych gości był Anders Juul z duńskiej telewizji. Dobił on strzał z rzutu karnego Mollera Pedersena, obroniony kapitalną „robinsonadą” przez naszego bramkarza Jakuba Kwiatkowskiego. Gdzie w tym czasie byli nasi obrońcy? Trzeba by ich o to spytać…

Dla nas pierwszą bramkę (na 1:1) zdobył wspaniałym uderzeniem z woleja z około 25 metrów Tomasz Hajto, zaś drugą (na 2:3) soczystym strzałem pod poprzeczkę Radosław Pyffel. W tej akcji asystę drugiego stopnia imienia Remigiusza Jezierskiego zanotował Marcin Feddek, który z premedytacją 🙂 nie trafił w piłkę, co zupełnie zdezorientowało obrońców przeciwnika i pozwoliło Radkowi stanąć „oko w oko” z ich bramkarzem.

Mecz rozegraliśmy na bardzo dobrze przygotowanej murawie sopockiego MOSiR przy ulicy 23 marca 95. Tam też po spotkaniu obie drużyny raczyły się smacznym grillem.

Reprezentacja Dziennikarzy: Jakub Kwiatkowski – Mateusz Borek, Tomasz Hajto, Adam Gilarski, Marcin Lepa – Rafał Dębiński, Piotr Gołos – Cezary Olbrycht, Dariusz Tuzimek, Krzysztof Marciniak – Robert Błoński. Szybko na boisku pojawili się także Daniel Olkowicz, Maciej Kubica, Marcin Feddek, Bartosz Remplewicz, Radosław Pyffel i Jacek Kowalski.

/cez/