27.04.2012

Losowanie EURO

27 kwietnia (piątek)

Czy dobrze wylosowałyśmy dla Polski? – pytała z autentycznym przejęciem jedna z „sierotek”. Pierwszy międzynarodowy turniej dziennikarzy Media Cup w piłce nożnej rozpoczął się w Urzędzie Miasta w Krakowie. Oficjalnym językiem w krakowskim magistracie został angielski.

Kraków jest nie tylko miastem kultury, ale i rozrywki. Mam nadzieję, że wrócicie do nas w czasie Euro 2012 – przywitała zawodników wszystkich drużyn Magdalena Sroka zastępca prezydenta ds. kultury i promocji miasta.

Uczestnicy losowania zobaczyli główną nagrodę turnieju – puchar prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego.

W imieniu Stowarzyszenie Dziennikarzy Sportowych „Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy” mówił Adam Romer. –To jego możecie winić za wszystko – stwierdził prowadzący. – Wszyscy kochamy futbol, ja także tenis. Lubimy grać i, oczywiście, wygrywać. Mam nadzieję, że będziemy się wspólnie bawić także poza boiskiem – powiedział nasz prezes.

Po wcześniejszych dyskusjach, czy rozstawiać drużyny i według jakiego klucza (siebie i Ukraińców, albo siebie i pisarzy), postanowiliśmy nie wprowadzać żadnych dodatkowych zasad. – Kulki nie były podgrzane, tylko niektóre były cięższe – żartowały „sierotki”.

Obie polskie drużyny (my i pisarze) trafiły do grupy B razem z Czechami i Ukraińcami. W grupie A los połączył Węgrów, Litwinów, Włochów i Austriaków.

Obejrzyj galerię zdjęć w zakładce MULTIMEDIA.

/spa/