13.04.2012

Eurotest w Nowym Dworze Mazowieckim

12 kwietnia (czwartek), Nowy Dwór Mazowiecki

Polacy nie ufają politykom… Także dlatego, że „wybrańcy narodu” nie szanują danego słowa. Zaledwie kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem drużyna parlamentarzystów odwołała przyjazd na mecz z nami w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na szczęście na wysokości zadania stanął samorządowiec Jacek Kowalski, który w błyskawicznym tempie powołał reprezentację swojego miasta. Zmianę przeciwnika trener Wojciech Jagoda trzymał w tajemnicy do ostatniej chwili.

Zagraliśmy na głównym boisku Świtu, przy sztucznym świetle, z zespołem, w którym błyszczeli „zawodowcy”: Tomasz Reginis, Andrzej Sazanowicz, Jan Cios i Jakub Wiśniewski. Politycy byliby łatwiejszymi przeciwnikiem… Prowadziliśmy po strzale Michała Kocięby. Gospodarze błyskawicznie wyrównali. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale trafili nowodworzanie. Zwycięski gol na 2-1 padł po rzucie rożnym.

To był dla nas przedostatni test przed dziennikarskim EURO, które odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Krakowie.

Zdjęcia z Nowego Dworu Mazowieckiego w MULTIMEDIACH.

Wojciech Jagoda (trener): To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Graliśmy solidnie w obronie, mądrze w środku pola, szybko i agresywnie w ataku. Jeżeli nauczymy się w jeszcze większym stopniu wykorzystywać swoje atuty, to poprosimy Jurka Dudka, żeby umówił nam sparing z Realem Madryt.

Dziennikarze: Jędrzejewski – Walkiewicz, Olkowicz, Gołos, Gilarski – Sołdan, Kocięba, Kowalski, Olbrycht, Skalski i Pyffel. oraz Romer, Zubilewicz, Bonecki, Sikora, Błoński, Błoński junior i Feddek.

/spa/