26.05.2009

Fair porażki na Agrykoli

25 maja (poniedziałek), Warszawa

MUKS Praga Warszawa wśród dziewcząt i UKS Legion Radom wśród chłopców to najlepsze drużyny Mazowsza, wyłonione w finale wojewódzkim tegorocznej edycji Orange Cup XIV Turnieju im. Marka Wielgusa.

W rozegranym na stadionie w Agrykoli w Warszawie turnieju rywalizowały 24 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i uczniowskie kluby sportowe.

Dzieciom towarzyszyli: Tomasz Zubilewicz, który – jak przystało na profesjonalnego prezentera pogody – przyniósł ze sobą piękna aurę, Wojciech Kowalewski – były reprezentant Polski oraz gwiazdy warszawskich klubów piłkarskich, którzy wspierali dzieci i zagrzewali je do walki.

Okazją do spotkania był turniej zasad fair play propagujący program Orange Cup Gram Fair. Wzięły w nim udział: PZPN (Kuba Kwiatkowski, Stefan Majewski i Wojciech Kowalewski), Orange (Piotr Gołos, Marek Wojdyna i Maciej Koprowicz), Puma Stars oraz nasza Reprezentacja(Marcin Lepa, Dariusz Tuzimek, Robert Zieliński. Andrzej Twarowski, Tomasz Zubilewicz i Robert Błoński).

W turnieju Gram Fair zwyciężyła drużyna Puma Stars ( Łukasz Trałka, Dickson Choto, Maciej Rybus, Marcin Komorowski i Michał Gliwa), która w pięknym stylu i zgodnie z zasadami Fair Play, pokonała wszystkich przeciwników.

W pierwszym meczu ulegliśmy późniejszym tryumfatorom 0:4. W meczu o 3. miejsce przegraliśmy z PZPN 1:2.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich wezmą udział w Wielkim Finale, który w tym roku odbędzie się w Zamościu (11-13 września). Młodzi piłkarze będą rywalizować o powołanie do Reprezentacji Polski U-11 i nagrodę główną – wyjazd do Pragi na mecz Czechy – Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2010.

Organizatorem Orange Cup jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem od siedmiu lat Grupa TP. Partnerem technicznym turnieju jest światowy producent sprzętu sportowego – PUMA.

Zdjęcia w MULTIMEDIACH.

/orange, spa/