08.12.2023

Futsal bez barier

Warszawa (OSiR Włochy), 8 grudnia (piątek)

Warszawa była gospodarzem pierwszego w historii Superpucharu Europy „Futsal bez barier” dla osób z niepełnosprawnością umysłową lub ruchową. Trofeum zdobyła reprezentacja Włoch (Insuperabili), która wyprzedziła kadrę Polski, Hiszpanię (Fundacio FC Barcelona) i Ukrainę (Olimpiady Specjalne). Kapitan zwycięzców miał opaskę z podobizną Giorgio Chielliniego. Nie przez przypadek. To właśnie etatowy – przez lata – obrońca reprezentacji Italii pomógł w powstaniu włoskiej drużyny „bez barier”.

My skorzystaliśmy z zaproszenia do udziału w turnieju pokazowym. Naszym pierwszym rywalem była drużyna byłych reprezentantów Polski: z Dariuszem Dziekanowskim, Tomaszem Kłosem i Radosławem Majdanem w składzie. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie, ale na szczęście w bramce mieliśmy prawdziwego „Turbokozaka” Grzegorza Jęrzejewskiego, a w ataku Roberta Błońskiego, który w akcji meczu „oszukał” Radosława Majdana. Dzięki nim zremisowaliśmy 1:1.

 „Dream team”, złożony z najlepszych zawodników Superpucharu, pokonaliśmy później 4:1, zapewniając sobie tryumf w turnieju. Wszystkie gole w tym meczu to dzieło „Błonki”.

To była świetna zabawa. Wspieramy całym sercem! 

 RD: Grzegorz Jędrzejewski, Mariusz Walkiewicz, Robert Błoński, Michał Kocięba, Patryk Bieńkowski, Dominik Lutostański i Łukasz Matusik

/lm/