10.01.2020

Z piekła do nieba i z powrotem

Nowy Dwór Mazowiecki, 10 stycznia (piątek)

Już po raz 10. (3 razy byliśmy na podium – szczegóły na dole tekstu) zagraliśmy w Noworocznym Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Jacka Kowalskiego . To był turniej charytatywny, w którym organizatorzy zbierali środki na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. W doskonałej hali sportowej rywalizowaliśmy i z juniorami, i z oldbojami, taki był przekrój wieku.  Każdy mecz trwał 20 minut (2 x 10). Graliśmy po 5, licząc z bramkarzem.

Dzięki szczęśliwemu splotowi okoliczności w grupie okazaliśmy się najlepsi. Niestety, Michał Kocięba przewidział, że w fazie pucharowej może być tylko gorzej….

O wynikach często decydowały gole w ostatnich sekundach. W meczach zamykających fazę grupową, niemal każda bramka zmieniała zestawienie par półfinałowych. Bramki bez szans na odpowiedź stały się również i naszym udziałem. Tak pokonaliśmy Tenisistów, ale suma piłkarskiego szczęścia zawsze wychodzi na zero. Słynne powiedzenie Andrzeja Strejlaua zadziałało w spotkaniu o trzecie miejsce. Drugi raz tego dnia spotkaliśmy się z Akademią Piłkarską Świtu, ale znowu nie mieliśmy okazji zmierzyć się z Michałem Kucharczykiem (na pierwszym meczu jeszcze go nie było, na drugim – już go nie było).  „Młodzi” prowadzili z nami już 2:0, jednak na 30 sekund przed finałową syreną wyrównaliśmy. Niestety, scenariusz tego spotkania zawierał jeszcze jedną bramkę… Straciliśmy konkurs rzutów karnych i szansę na podium 5 sekund przed końcem.

Motorem napędowym naszego zespołu był Daniel Ciechański (6 goli w 4 meczach), który został wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju. Do sukcesu poniosła go koszulka z nazwiskiem Olbrycht, w której występował. Czarek, który też przyjechał do Nowego Dworu Mazowieckiego, miał zdecydowanie mniej powodów do radości. Skończył turniej już po kilku minutach, z powodu urazu…

Faza grupowa: RD – Akademia Świtu 2:2 (Ciechański 2), RD – Tenisiści 2:1 (Ciechański 2). Półfinał: RD – Samorządowcy 2:5 (Cieślik, Ciechański). Mecz o 3. miejsce: RD – Akademia Świtu 2:3 (Szustak, Ciechański)

1. Świt, 2. Samorządowcy, 3. Akademia, 4. RD, 5. Tenisiści, 6. Nowodworska Liga Futbolu

Reprezentacja Dziennikarzy: Jakoniuk, Twarowski, Ciechański, Olbrycht, Kowalski, Sikora, Cieślik i Jędrzejewski (od lewej) oraz  Kocięba i Szustak.

Reprezentacja Dziennikarzy w noworocznym turnieju „u Kowala”

I edycja (2010 rok) – 6. miejsce – opis – „Koniec roku w Nowym Dworze Mazowieckim”

II edycja (2011) – 3. miejsce „Na podium w Nowym Dworze”

III edycja (2013) – 1. miejsce „Noworoczny Nowy Dwór”

IV edycja (2014) – 5. miejsce „Turniej w Nowym Dworze”

V edycja (2015) – 4. miejsce „Blisko podium w Nowym Dworze Mazowieckim”

VI edycja (2016) – 3. miejsce „Podium w Nowym Dworze na dobry początek roku”

VII edycja (2017) – 4. miejsce „Karne w Nowym Dworze Mazowieckim”

VIII edycja (2018) – 6. miejsce „Nowy Dwór Mazowiecki gratuluje Łowiczowi”

IX edycja (2019) – 6. miejsce „Kacper był the best

X edycja (2020) – 4. miejsce „Z piekła do nieba i z powrotem”

/ms/