12.06.2023

Gonili, gonili i dogonili

Warszawa, 12 czerwca (poniedziałek)
Koniec serii 4 zwycięstw nad Reprezentacją Okręgowej Izby Radców Prawnych. Na praskim „Wembley”, które kiedyś było legendą warszawskiego Kamionka, a dziś jest zapleczem klubu Drukarz ze sztuczną murawą i malutką trybuną, przegrywaliśmy przez większość spotkania, ale nasza ambitna pogoń została nagrodzona uratowaniem remisu w samej końcówce.
Zaczęliśmy bardzo dobrze i gdyby po pierwszym kwadransie ktoś chciał postawić na zwycięzcę, miałby łatwy wybór: dominowaliśmy, wymienialiśmy dużo podań, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe, ale pudłowaliśmy. Najbliżej był Patryk Drewnowski – piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy sami przyjęliśmy mocne ciosy i przegrywaliśmy 0:2.
Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Patryk, ale przeciwnicy szybko wrócili na dwubramkowe prowadzenie. Przewagę zmniejszył z rzutu karnego Marcin Pawłowski, choć rywale zarzekali się, że „jedenastka” nam się nie należy. Nasz obronny „Gang Łysego” Lepa – Kocięba – Bonecki robił co mógł, ale Radcy znowu odskoczyli na 2 trafienia (2:4). Do końca zostało 20 minut. Sytuacja wydawała się beznadziejna, ale wytrzymaliśmy presję. Najpierw bramkarza pokonał Marcin Papierz, a na 3 minuty przed końcem spotkania, po szybkiej wymianie podań i wejściu w pole karne, wyrównał Patryk Bieńkowski.

Reprezentacja Dziennikarzy – Reprezentacja Radców Prawnych 4:4 (0:2)
RD: G. Jędrzejewski – M. Bonecki, M. Kocięba, M. Walkiewicz (M. Lepa), P.Sikora (M. Szustak) – M. Cieślik (B. Frańczuk), P. Drewnowski, P. Bieńkowski, K. Marciniak (A. Twarowski) – M. Pawłowski, M. Papierz (R. Błoński)