19.05.2020

Gotowi do pomocy

19 maja to Dzień Dobrych Uczynków. Reprezentacja Dziennikarzy nie mogła spędzić go lepiej i pożyteczniej.

Czekałem na was, zawsze czekam. Dziś przyjechało was więcej niż zwykle, ten posiłek jest dla mnie ważny, jestem po dwóch udarach, mam sparaliżowaną jedną stronę. Taka wizyta zawsze dodaje mi energii – opowiadał pan Paweł, któremu wręczyliśmy pudełko z indykiem w sosie pomidorowym, ziemniakami oraz surówką.

We wtorek byliśmy wolontariuszami akcji Legii Warszawa i Fundacji Legii Warszawa #gotowidopomocy. Jej celem jest pomoc seniorom powyżej 65. roku życia – robienie zakupów, kupno leków, dostarczaniu obiadów i konsultacje psychologiczne. Posiłek przyszykowany przez Braci Wiśniewskich Catering oraz restaurację Belvedere otrzymuje każdego dnia około tysiąca seniorów. Potrzebujący mogą dzwonić pod bezpłatny numer 8009 1916 0 codziennie w godzinach 12–17.

To największa akcja pomocy bezpośredniej w Polsce – mówił prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski, który osobiście pakował posiłki w wielkie pudła, które potem trzy ekipy Reprezentacji Dziennikarzy rozwoziły po całej Warszawie. Dzięki fantastycznie przygotowanej logistyce, w niespełna dwie godziny każda drużyna dostarczyła około 20 posiłków pod kilkanaście adresów.

Spotkaliśmy się wyrazami życzliwości, wdzięczności i autentycznej radości. Dla wielu osób ważne było nie tylko przyjęcie posiłku, ale chwila rozmowy, zwykłe, ludzkie zainteresowanie.

Od Kacpra, wolontariusza, który towarzyszył nam w jeździe po Pradze Południe dowiedzieliśmy się, że najstarsza osoba, która skorzystała z pomocy miała aż 103 lata, a najmłodszy pomocnik, który rozwoził jedzenie (razem z tatą) – zaledwie 6.

TUTAJ może sprawdzić jak opisał nasz udział oficjalny serwis Legii Warszawa. A TUTAJ jest jeszcze jeden artykuł o naszej akcji.

/rb/