17.12.2019

Grzmoty na Torwarze

Warszawa, 17 grudnia (wtorek)

Choć zazwyczaj w pracy i w naszych zmaganiach boiskowych pochłania nas futbol, czasem dajemy się porwać innym sportowym pasjom – na przykład siatkarskim. Niektórzy z nas regularnie tarzają się po piasku grając w siatkówkę plażową, a 17 grudnia z bliska kibicowaliśmy podczas starcia Ligi Mistrzów siatkarzy Verva Warszawa Orlen Paliwa – Sir Safety Sicoma Perugia.

Nasze serca były rozdarte – z jednej strony wicemistrzowie Polski i przedstawiciele PlusLigi – z drugiej Wilfredo Leon oraz Vital Heynen u wicemistrzów Italii. I właśnie ataki Leona wzbudzały największy zachwyt ponad pięciu tysięcy kibiców w stołecznej hali Torwaru. Nic więc dziwnego, że mimo zaciętej walki Piotra Nowakowskiego (na zdjęciu poniżej), Bartosza Kwolka, Antoine’a Brizarda, czy Damiana Wojtaszka, to ekipa z Perugii wygrała 3:1.

Po meczu, Wilfredo, podobnie jak Kwolek, byli gośćmi studia Ligi Mistrzów w stacji Canal+ Sport, które prowadził Bartek Ignacik. Dodajmy, że mecz relacjonowała dla fanów volleyballa para Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński. Wicemistrz świata z 2006 roku także niedawno uczył nas siatkówki plażowej w Monta Beach Volley Club.

Choć na Wilfredo długo trzeba było czekać, ostatecznie reprezentant Polski był do dyspozycji mediów i opowiedział o swoich planach świątecznych oraz o marzeniach medalu olimpijskiego w 2020 roku. Marcin Lepa, Mariusz Walkiewicz, Żelek, Filip Surma i Włodzimierz Lisiewicz przepytali Wilfredo oddzielnie, próbując namówić do wzmocnienia naszej piłkarsko-siatkarskiej ekipy, ale drugą pasją Leona jest baseball, a Perugii nie zamierza jeszcze opuszczać.

Na razie pozostają nam więc występy w dalekiej Japonii i turniej olimpijski, który już niedługo będziemy mogli śledzić. Zapewne niektórzy z nas nawet z bliska. Ale to już materiał na inną historię…

/ml/