27.01.2023

Jeden karny od finału

Nowy Dwór Mazowiecki, 27 stycznia (piątek)

Coś tam wygrane, coś przegrane, ale najważniejsze, że pograne” – podsumował nasz występ Piotr Przybysz. Po kilkuletniej przerwie Reprezentacja Dziennikarzy wróciła na parkiet w Nowym Dworze Mazowieckim. W noworocznym turnieju o puchar burmistrza wystąpiło jeszcze pięć zespołów: Samorządowcy, Tenisiści, Reprezentacja Sędziów Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Reprezentacja Oldbojów MZPN-u i Lotnisko Modlin (drużyna z licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy).

Rozpoczęliśmy turniej od dwóch remisów (1:1) z Sędziami i Oldbojami. W bramce znakomicie spisywał się Grzesiek „Gabor” Jędrzejewski (Canal Plus). Obronę „trzymali” Marek Furjan (Eurosport) z Piotrem Przybyszem (Polsat Sport) i Łukaszem Matusikiem (AMP futbol). Rozgrywali Patryk Drewnowski z Darkiem Tuzimkiem (WP) i Maćkiem Sołdanem (GIGA Sport), a w ataku szalał Robert Błoński (Przegląd Sportowy) z burmistrzem Jackiem Kowalskim. 

Potem przyszły dwie porażki: z Samorządowcami (1:3) oraz sensacją turnieju – Tenisistami (0:2). W meczu o wszystko pokonaliśmy Lotnisko Modlin (4:0) i awansowaliśmy do półfinału. W spotkaniu z Oldbojami długo wygrywaliśmy po golu najlepszego gracza turnieju Marka Furjana. Rywale wyrównali i finalistę wyłoniły rzuty karne. Decydująca okazała się szósta seria. W spotkaniu o 3. miejsce, mimo heroicznej walki, przetrzebieni kontuzjami, przegraliśmy znowu z Samorządowcami (1:2). 

RD: Jędrzejewski – Furjan, P. Drewnowski, Sołdan, Kowalski, Przybysz, Matusik, Tuzimek i  Błoński

RD – Sędziowie MZPN 1:1 (Drewnowski), Oldboje MZPN – RD 1:1 (Furjan), RD – Samorządowcy 1:3 (Furjan), Tenisiści – RD 2:0, RDLotnisko Modlin 4:0 (Furjan, Drewnowski, Błoński)

półfinały: Oldboje MZPN – RD 1:1, karne 6:5 (Furjan), Samorządowcy – Tenisiści 1:2

mecz o 5. miejsce: Sędziowie – Lotnisko Modlin 1:1, karne 4:5

mecz o 3. miejsce:  RD – Samorządowcy 1:2 (Furjan)

finał: Oldboje MZPN – Tenisiści 1:2

tabela końcowa: 1. Tenisiści, 2. Oldboje MZPN, 3. Samorządowcy, 4. Reprezentacja Dziennikarzy, 5. Lotnisko Modlin, 6. Sędziowie MZPN

MVP turnieju: Marek Furjan (RD)

Król strzelców: Piotr Jaczewski (Oldboje MZPN) – 8  goli

Najlepszy bramkarz: Marcin Skorupski (Tenisiści) 

/ms/