17.05.2017

Jedni na mundial, inni na wakacje

Warszawa, 17 maja

W środowy poranek na stadionie Poloneza ponownie zmierzyliśmy się z ekipą Reprezentacji Artystów Polskich, przygotowującą się do mistrzostw świata w Moskwie.  Przegraliśmy z prowadzoną przez Piotra Świerczewskiego ekipą 1:4, ale wynik mógł i powinien być inny. Niestety, w bramce rywali świetnie spisywał się nasz kolega Grzegorz Jędrzejewski.

W kwietniu, na boisku Marymontu, zremisowaliśmy z RAP-em 3:3 i choć wtedy przegrywaliśmy już różnicą dwóch goli napisać, że byliśmy bliżej wygranej, nie byłoby przesadą. Minął miesiąc i – tym razem na sztucznej murawie przy Łabiszyńskiej – przekonaliśmy się, która z drużyn szykuje się do mistrzostw świata, a która do… wakacji. Na początku czerwca nasi przeciwnicy jadą do Rosji na mundial artystów, my tymczasem wchodzimy w intensywny czas roztrenowania przed lipcowym odpoczynkiem od zajęć z piłką.

Rewanż z RAP-em zaczął się niemal identycznie, jak kwietniowe starcie na Żoliborzu. Rywale strzelili na 1:0, niedługo później wyrównaliśmy (Michał Kocięba). Niestety, później strzelali już tylko artyści, nie bez naszej pomocy oczywiście.

Na trzy trafienia przeciwników nie odpowiedzieliśmy żadnym. Przekonaliśmy się za to, że podczas treningów rywale pracują nad stałymi fragmentami – inna sprawa, że ułatwialiśmy im zadanie faulując 17 m na wprost od bramki. Uderzenia piłki nad murem były formalnością.

W ostatnich minutach, kiedy było już 4:1 dla przeciwników przedostaliśmy się pod ich pole karne. Ujmując rzecz precyzyjnie – w sam środek „szesnastki”. Najpierw wycięli Marka Furjana, ale „jedenastki” nie wykorzystał Michał Kocięba (trafił w słupek), a chwilę później Czarek Olbrycht był sam na sam z bramkarzem Grześkiem Jędrzejewskim.

Tak, jak wielu ligowców w „Turbokozaku”, tak i nasz skrzydłowy podał „Gaborowi” piłkę do rąk.

A potem sędzia gwizdnął po raz ostatni.

(rb)

Reprezentacja Dziennikarzy: Kiryluk (Szuba) – Olkowicz, Furjan, Lepa, Skalski – Gołos, Kocięba – Marciniak, Kruk, Olbrycht – Kwiatkowski oraz Kubica, Romer, Szustak, Jakoniuk, Tuzimek, Błoński, Kowalski.