11.09.2019

Joga dla piłkarzy

Warszawa, 11 września (środa)

Bezsensowne wygibasy dla kobiet i śpiewanie mantr? Nic z tych rzeczy! Pierwszy raz mieliśmy taką rozgrzewkę. Każdy dostał matę, żeby nie leżeć na boisku. Pod tym względem mogliśmy się poczuć jak w kadrze Adama Nawałki, w której dbałość o szczegóły była legendarna.

Ofiar w ludziach nie było. W trudnych momentach, gdy okazywało się jakie mamy ograniczenia, ratowało nas poczucie humoru. Byliśmy w dobrych rękach Katarzyny Złotkowskiej, certyfikowanej nauczycielki Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara, akredytowanego przez Ramamani Iyengar Memorial Yoga Instytute w Punie, autorki pierwszego w Polsce programu „Joga dla NIEGO”.

 

Przekonaliśmy się, że joga to nie tylko medytacja „w lotosie”, ale niesie ze sobą mnóstwo korzyści fizycznych.  Są nawet takie ćwiczenia, które nie będą nam przeszkadzać w oglądaniu meczów w telewizji. Katarzyna Złotkowska: – Joga daje szansę na życie bez bólu, z uważnym i świadomym ciałem.  To przywrócenie naturalnych zakresów pracy w stawach, rozciągnięcie mięśni, symetria w ciele, terapia uszkodzonych elementów, usuwanie napięć mięśniowych i trening oddechu.

Ambasadorem projektu jest były mistrz świata w kick-boxingu, trener sztuk walki Robert „Złoty” Złotkowski (na zdjęciu w czarnej koszulce), prywatnie mąż pani Katarzyny.

foto Anna Kwiecień

/spa/