11.01.2019

Kacper był „the best”

11 stycznia (piątek), Nowy Dwór Mazowiecki

Podobnie jak w pierwszym, drugim, trzecim, czwartym, piątym, szóstym, siódmym i ósmym Charytatywnym Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Dworu, także podczas dziewiątej edycji  tej prestiżowej imprezy na starcie nie mogło zabraknąć Reprezentacji Polski DziennikarzyTym bardziej, że tym razem graliśmy dla Kacpra Zagozdona, uznanego jednogłośnie najlepszym i najważniejszym zawodnikiem turnieju.

Mimo, że przyjechaliśmy do Nowego Dworu w nieco okrojonym składzie, jak zawsze zostawiliśmy na boisku pot, krew i łzy. Nie były to, niestety, łzy szczęścia.  Choć początek był obiecujący…  Obrona z Pawłem Nastulą i Tomaszem Zubilewiczem była zaporą nie do przebycia dla rywali (vs Oldboys Świt 0:0)

W każdej zaporze z biegiem czasu pojawiają się jednak szczeliny. Szczególnie jeśli obiekt nie jest odpowiednio konserwowany. Porażka z pierwszym składem II-ligowca na pewno wstydu nam nie przynosi. (vs Świt 0:2).

Żądni krwi w kolejnej potyczce trafiliśmy na Saperów. Przysłowie mówi, że oni mylą się tylko raz. My jednak łamiemy wszelkie zasady. Z nami pomylili się aż dwa razy (vs Saperzy 2:1). Gol z wolnego Marka Furjana będzie kandydował do trafienia roku 2019. Warto dodać, że nasi rywale wygrali dwa wcześniejsze mecze.

Potem, co tu dużo mówić, troszeczkę zeszło z nas powietrze. Na osłodę mieliśmy piękną bramkę Roberta Błońskiego po kombinacyjnej akcji całego zespołu (vs Tenisiści 1:2). W innych meczach też wstydu nie było.  Z młodymi adeptami futbolu nie pomogli nam sędziowie… (vs Liga Szóstek 0:2), a gospodarzy po prostu nie wypadało ograć (vs Samorząd 0:1). To były tzw. porażki po walce – patrz „limo” Czarka Olbrychta.

Turniej wygrali faworyci – drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, mimo niespodziewanej porażki z Samorządowcami. Królem strzelców został Marcin Kozłowski (Świt Nowy Dwór)

Wrócimy za rok. Silniejsi…

Reprezentacja Dziennikarzy: Grzegorz Jędrzejewski – Marek Furjan, Robert Błoński, Włodzimierz Lisiewicz, Jacek Kowalski, Tomasz Zubilewicz, Cezary Olbrycht, Paweł Nastula i Piotr Przybysz.

Wyniki:

Dziennikarze – Oldboys Świt Nowy Dwór    0:0

Dziennikarze – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  0:2

Dziennikarze – 2. Pułk Saperów  2:1 (Jacek Kowalski, Marek Furjan)

Dziennikarze – Tenisiści  1:2 (Robert Błoński)

Dziennikarze – Nowodworska Liga Szóstek  0:2

Dziennikarze – Samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego 0:1

/cez/