10.05.2009

Karne na Legii

Warszawa, 10 maja (niedziela)

Głównym punktem niedzieli był dla każdego kibica polskiej piłki ligowy mecz na szczycie Wisły Kraków z Legią Warszawa. Zanim piłkarze wybiegli na murawę stadionu przy Reymonta, przy Łazienkowskiej odbył się dzień otwarty obiektu Legii pod hasłem: Zobacz jak powstaje nowy stadion!.

W trakcie imprezy odbyły się trzy finały turnieju Adidas Cup oraz spotkanie Legii Champions z Reprezentacją Turcji Oldboyów. My zagraliśmy ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.

Naszą drużynę wzmocnił były reprezentant Polski Tomasz Kłos.

W regulaminowym czasie nie padła żadna bramka. O naszym zwycięstwie przesądziły rzuty karne. Zamiast pięciu serii, miały być tylko trzy. Skończyło się na dwóch.

Wygraliśmy 2-0 po trafieniach Marcina Pawłowskiego i Marcina Feddka. Kuba Kwiatkowski obronił pierwszą „jedenastkę”. Po drugim strzale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Z trybuny krytej każdy mógł podziwiać efekty prac firmy Polimex-Mostostal, która buduje stadion. Klubowe muzeum Legii przyjmowało zwiedzających. Boisko boczne zamieniło się w plac zabaw dla dzieci.

Zdjęcia z naszego meczu w MULTIMEDIACH

/spa/