11.06.2014

Kciuk, kij i dialog wewnętrzny

Warszawa, 11 czerwca (środa)

Nasz mózg to doskonały komputer, niestety nie dostaliśmy do niego instrukcji obsługi…

Jakie rezerwy mamy w głowie? O tym przekonaliśmy się podczas pierwszego w historii Reprezentacji Dziennikarzy treningu mentalnego. – Nasza postawa ma wpływ na otoczenie, czyli w przypadku piłki nożnej, na pozostałych zawodników. Praca nad sobą przekłada się na dobro zespołu. Najpierw musimy zacząć od siebie – udowadniał Paweł Frelik z firmy The Winners. Ważną rolę w tym procesie odgrywa tzw. dialog wewnętrzny, czyli sposób w jaki rozmawiamy z samym sobą. Wyobraźmy sobie Kamila Stocha, który przed oddaniem skoku analizuje, że jest za wysoko i on dziś nie da rady….

Proste ćwiczenia (z tytułowym kciukiem i kijem) pokazały jak funkcjonuje nasza grupa i że możemy więcej niż nam się wydaje. Nasz gość dobrał je po obserwacji naszego treningu, na którym pojawił się kilka tygodni wcześniej.

Efektywność warsztatów The Winners sprawdziło ponad 700 sportowców. Paweł Frelik współpracował z kilkudziesięcioma piłkarzami (Klich, Milik, Furman, Linetty). Prowadził konsultacje dla trenerów Nawałki i Dorny. Niedługo spotka się z Robertem Lewandowskim.

/spa/