12.06.2022

Król Maciej II

Warszawa, 10-12 czerwca

Maciej Sołdan został mistrzem Polski dziennikarzy w tenisie ziemnym. Podczas rozgrywanej w Warszawie 61. edycji mistrzostw, w parze z Rafałem Sitarzem, obronił tytuł deblowy w kategorii open.  W finale na kortach WKT Mera pokonali parę Grzegorz Święcicki, Jerzy Wasowski 6:1, 6:4. W turnieju nie stracili seta. Do złota w deblu, partner Maćka, dorzucił także złoto w singlu (open). „Sołdi” dotarł do ćwierćfinału kategorii +45.

W półfinale debla kategorii open grał Adam Romer. W parze z Michałem Jaśniewiczem przegrał 0:6, 3:6 mecz o wejście do finału z późniejszymi srebrnymi medalistami.

Może uda nam się zorganizować mecz naszych mistrzów? Spotkanie Maćka Sołdana z mistrzem Polski dziennikarzy w padlu Maciejem Krukiem (TUTAJ szczegóły jego sukcesu), mógłby skomentować znany kibicom Igi Świątek komentator Eurosportu, nasz zawodnik, Marek Furjan.