08.09.2019

Dzień Kruka

Warszawa 8 września (niedziela)
Przed zwycięskim dla Polski finałem turnieju Ampfutbol Cup w krótkim meczu pokazowym (2×10 minut) pokonaliśmy naszpikowaną gwiazdami drużynę Przyjaciół Ampfutbolu 4:2.
 Skład przeciwników budził respekt: Marek Citko, Tomasz Kłos, Dariusz Szubert, Jerzy Podbrożny, żeby wymienić tylko kilka nazwisk. A na ławce trener Robert Podoliński, który kilkanaście dni wcześniej poprowadził gościnnie nasz trening. Mimo poczynionych przy okazji obserwacji nie był w stanie zapobiec porażce. – Zasługi jednak nie grają, liczy się dyspozycja dnia – podsumował zwycięstwo nasz kapitan Cezary Olbrycht.
Szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:0. W żargonie piłkarskim mówi się, że „rywale nie dojechali jeszcze na mecz”, ale tak naprawdę nie dojechali do końca gry. Nasze zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę. Dorobkiem bramkowym podzielili się „bracia Krukowie”. Trzy bramki strzelił Maciej, a jedną Mikołaj.
Doskonale spisał się nastoletni Patryk Kiryluk, który poszedł w ślady zasłużonego dla naszej drużyny ojca – Tomasza. Młody bramkarz był jednym z najpewniejszych punktów naszego zespołu i w drugiej połowie skutecznie bronił strzały piłkarskich gwiazd.
RD: Tomasz Kiryluk – Daniel Olkowicz, Cezary Olbrycht, Mateusz Bednarczyk – Maciej Kruk, Krzysztof Marciniak – Mikołaj Kruk oraz Jacek Kowalski, Antoni Partum, Adam Gilarski, Michał Szustak, Adam Romer i Patryk Kiryluk.
RD – Przyjaciele Ampfutbolu 4:2. Przebieg meczu: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
foto Paula Duda
To był bardzo piłkarski weekend. Dzień wcześniej zremisowaliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim, a tego samego dnia dzięki 2 bramkom „naszego” Roberta Stockingera TVN pokonał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.