14.12.2008

Lepsi od Legii

14 grudnia (niedziela), Warszawa

Od zwycięstwa nad drużyną KP Legia Warszawa i Przyjaciele (3:2) zaczęliśmy turniej o Puchar Ligowca w kategorii Amatorów. Rywale mieli w składzie Marka Jóźwiaka i Grzegorza Wędzyńskiego. Później dołączył do nich Dariusz Dziekanowski. To był wyjątkowy mecz dla byłego piłkarza Legii – Marcina Rosłonia, który kierował naszą grą.

Awans mogliśmy sobie zapewnić już po drugim meczu, ale drużynie Pohybel DF strzeliliśmy tylko jednego gola (1:1), choć sytuacji mieliśmy mnóstwo.

Do następnej fazy rozgrywek, która odbędzie się za tydzień, awansowaliśmy z pierwszego miejsca w grupie, dzięki wygranej z zespołem czarnoskórych piłkarzy Africando (4:1).

KP Legia Warszawa i Przyjaciele 3:2 (Kwiatkowski 2 i Gołos)
Pohybel DF 1:1 (Kwiatkowski)
Africando 4:1 (Rosłoń 3 i Zubilewicz)

Pozostałe wyniki: Africando – Pohybel DF 1:2, Africando – KP Legia i Przyjaciele 0:4, Pohybel DF – KP Legia i Przyjaciele 0:9.

Tabela grupy 3: 1. Reprezentacja Dziennikarzy – 7 punktów, 2. KP Legia – 6 punktów, 3. Pohybel DF – 4 punkty, 4. Africando – 0.

Skład: Kowalski (Nowy Dwór Mazowiecki), Rosłoń (C+), Przybysz (Polsat), Zubilewicz (TVN), Luciński (Eurosport), Sikora (Polsat), Kwiatkowski Piotr (Eurosport), Gołos (Orange) i Pawłowski (nSport).

Mecze: 20 minut bez przerwy, rozgrywane po sześciu (pięciu w polu plus bramkarz), na sztucznej trawie pod balonem, na terenie Warszawianki przy ulicy Piaseczyńskiej.