30.09.2006

Mały poślizg Ligi Mediów

Start Ligi Mediów, zaplanowany na 2 października, został przesunięty o tydzień.

W Ekstraklasie Mediów wystąpi najprawdopodobniej 10 drużyn: N SPORT, RMF FM, TV 4, C+, Życie Warszawy, EUROSPORT, Przegląd Sportowy, TVP SPORT, TAI i GIGA SPORT. Będziemy mieć aż 6 przedstawicieli branży telewizyjnej (N SPORT, EUROSPORT, TV 4, CANAL +, TVP SPORT, TAI), 3 – prasy (Przegląd Sportowy, Życie Warszawy i GIGA SPORT) oraz radiowego jedynaka (RMF FM). N SPORT zastąpił SMG/KRC. W porównaniu do poprzedniego sezonu w elicie nie ma też Polskiego Radia (Trójki), Rzeczpospolitej i Super Expressu.

W Pierwszej Lidze Mediów ma zagrać 8 drużyn: WIADOMOŚCI WĘDKARSKIE, EVENT P.R. & WĘDKARSKI ŚWIAT, ITVP, COMBO FAKT/DZIENNIK, SUPER EXPRESS, RZECZPOSPOLITA II, URSUS NEWS, MEDI PRESS – ŻYJMY DŁUŻEJ.

ORGANIZACJA ROZGRYWEK
Od tego sezonu gramy dwie oddzielne edycje Jesień i Zima.

EKSTRAKLASA MEDIÓW
Najpierw faza eliminacyjna – „każdy z każdym”, następnie faza finałowa. Zagramy systemem pucharowym 1 – 4, 2 – 3. Zwycięzcy grają o miejsce 1, przegrani o 3 miejsce. Tak samo zagrają drużyny z miejsc 5 – 8, drużyny z miejsc 9 – 10 zagrają mecz o 9 miejsce, przegrany z tego meczu zagra z najlepszą drużyną Pierwszej Ligi Mediów baraż o utrzymanie w EM.

PIERWSZA LIGA MEDIÓW
Fazę eliminacyjną gramy systemem „każdy z każdym”, następnie jest faza finałowa, drużyny z miejsc 1-4 grają systemem „każdy z każdym” o miejsca 1-4, drużyny z miejsc 5-8 grają systemem „każdy z każdym”o miejsca 5-8. Drużyna, która wygra Pierwszą Ligę Mediów, zagra baraż o awans do EM.

ZAWODNICY
1. W Lidze Mediów mogą występować pracownicy redakcji + 2 osoby z zewnątrz. Osoby zgłoszone do rozgrywek mogą występować w trakcie jednego sezonu tylko w jednej drużynie. W trakcie sezonu okno transferowe jest zamknięte.
2. Każda drużyna ma prawo sprawdzenia zawodników drużyny przeciwnej. Zawodnicy powinni mieć przy sobie dokument tożsamości. W przypadku stwierdzenia, że grał nieuprawniony zawodnik drużyna zostanie ukarana walkowerem. Jeśli zawodnik nie podda się kontroli – drużyna również zostanie ukarana walkowerem.
3. Zawodnicy „z zewnątrz” mogą występować najwyżej w lidze okręgowej.
4. NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZEKŁADANIA MECZÓW
.

/opracowanie spa/