26.05.2011

Lubin charytatywnie

4 czerwca na Dialog Arenie w Lubinie weźmiemy udział w imprezie charytatywnej „dla Marcela”. Zagramy kilka meczów, w tym z pierwszoligowcami z KGHM Zagłębia.

Zobacz plakat

Przeczytaj zapowiedź turnieju z portalu miedziowie.pl:

Wreszcie udało się zorganizować turniej charytatywny „Gramy dla Marcela”. W zeszłym roku policjanci mieli zagrać z piłkarzami, dziennikarzami i samorządowcami, żeby pomóc małemu chłopcu, ale ich plany pokrzyżowała powódź.

Turniej piłki nożnej odbędzie się 4 czerwca na Dialog Arena. Komendant lubińskiej policji, Tomasz Gołaski liczy, że trybuny stadionu, które mieszczą 16 tysięcy osób będą pełne: – Koszt cegiełki to 5 zł. Wszystkich zachęcam, bo to niewielki koszt. Będziemy zbierać pieniądze na przystosowanie mieszkania dla osoby niepełnosprawnej, czyli dla naszego honorowego funkcjonariusza, starszego aspiranta Marcela Potockiego.

Rodzina Marcela mieszka w małym mieszkaniu. Niedługo będzie się musiała przeprowadzić do większego, bo za dwa lata trzeba będzie zmienić chłopcu wózek, który nie zmieści się w drzwiach obecnego mieszkania. – W nowym miejscu wszystko będzie przystosowane dla Marcela: pokoje, łazienka i meble, bo to mieszkanie będzie jego mieszkaniem – zaznacza mama chłopca.

Zarząd klubu Zagłębie Lubin bardzo przychylnie ocenił tę inicjatywę. Ponieważ klub jako spółka nie może przekazywać darowizn, postanowił pomóc w inny sposób, dając obiekt i zaangażowanie piłkarzy. – Nowy trener, Jan Urban, nie ma w zwyczaju przeprowadzać okresu roztrenowania i zawodnicy udadzą się na urlopy, ale ze względu na wagę, jaką przywiązujemy do tej imprezy, piłkarze zostaną, żeby 4 czerwca rozegrać ten turniej – mówi Jerzy Koziński, do niedawna prezes klubu.

Cegiełki można już kupować w sklepie klubowym Zagłębia i w galerii Cuprum Arena. Warto, bo zagrają reprezentacje policji, samorządowców, ekstraklasa Zagłębia Lubin oraz piłkarska reprezentacja dziennikarzy ogólnopolskich telewizji takich jak TVN, Polsat czy Canal+.