16.02.2008

Luty miesiącem zwycięstw

Czerwiec 1982 roku, Hiszpania. Reprezentacja Włoch w fazie grupowej MŚ notuje 3 remisy, ale awansuje do dalszych rozgrywek i zdobywa złote medale. Luty 2008 roku, Hala Piłkarska na warszawskim Bemowie. Reprezentacja Dziennikarzy w fazie grupowej 3. Turnieju o Puchar Fundacji Art Sport notuje porażkę, remis oraz zwycięstwo odniesione bez wychodzenia na boisko. Czwarty zespół z naszej grupy (Minolta) po prostu nie dotarł i otrzymaliśmy 3 punkty walkowerem. Warto odnotować deklarację trenera. Zapowiedział, że w razie porażki z Minoltą poda się do dymisji. Co ciekawe, w obu rozegranych meczach przegrywaliśmy 0-2. Z trudem (z trzeciego miejsca w grupie) awansujemy do dalszych rozgrywek, ale potem idziemy jak burza.

Z meczu na mecz radzimy sobie lepiej. W ćwierćfinale wygrywamy 1-0 po bramce w ostatniej minucie, chociaż rywale nie powinni mieć żalu gdyby spotkanie zakończyło się np. wynikiem 3-0. W tym meczu tylko nasz bramkarz nie oddał strzału na bramkę przeciwnika! W półfinale trafiamy na zespół WPG z którym w grupie przegraliśmy 2-3. Tym razem do przerwy jest 2-0 dla nas. Po zmianie stron dokładamy trzeciego gola i zaczyna się oblężenie naszej bramki. Rywale dwa razy trafiają do siatki, ale w końcówce szczęście jest po naszej stronie. Mamy finał!

Decydujący mecz rozpoczynamy znakomicie. Szybko strzelamy gola, kontrolujemy sytuację i już do przerwy prowadzimy 3-0. W drugiej połowie gola tracimy, ale zwycięstwa w turnieju nie dajemy sobie odebrać.

Jak słusznie zauważył trener Wojtek Jagoda jest to nasze trzecie w historii turniejowe zwycięstwo i trzecie odniesione w lutym. Cóż, inni dopiero ładują akumulatory, a my już jesteśmy w gazie. I tylko szkoda, że luty ma tylko 28, o pardon! 29 dni…

Grupa C
WPG 2:3 (Jankowski, Błoński)
MITTAL STEEL 2:2 (Sak, Kwiatkowski Piotr)
KONICA MINOLTA 3:0 walkower

Ćwierćfinał
CASINO POLAND 1:0 (Sak)

Półfinał
WPG 3:2 (Sak, Błoński, Romer)

Finał
LEKARZE SZCZECIN 3:1 (Jankowski 2, Sołdan)

Poza strzelcami bramek w naszej drużynie grali: J. Kwiatkowski, Ryczel, Gołos, Tuzimek, Pyffel, Sikora i Gąsiorowski.

/jankes/