09.01.2022

Marciniak na turnieju Marciniaka

Płock, 8 stycznia (sobota)

Nasz eksportowy sędzia Szymon Marciniak który nadal ma szanse na udział w mundialu w Katarze, lubi też futsal. Pochodzący z Płocka arbiter FIFA od lat organizuje w tym mieście halowy turniej i sędziuje niemal wszystkie mecze. W tym roku były nawet transmisje w internecie!
Zadebiutowaliśmy w dwudniowej imprezie w „stolicy” naszego sponsora PKN Orlen, wystawiając drużynę z Krzysztofem Marciniakiem (Canal Plus) w składzie. Zaczęliśmy od porażki 1:2 z Feniksem Spedycją Bydgoszcz. W ostatniej akcji „nasz” Marciniak trafił w spojenie. Po klęsce z późniejszym ćwierćfinalistą Markusem MTS (0:7) w spotkaniu „o wszystko” ulegliśmy 1:3 Fast Service Sochaczew. Ostatniego gola straciliśmy, gdy zdecydowaliśmy się na pokerowe zagranie i wycofanie z bramki „Gabora„.
XI edycję Płock Cup z udziałem aż 33 drużyn wygrała ekipa Esse Plock, która po pasjonującym meczu finałowym pokonała 3:2 team Ogrodowa Skierniewice. W małym finale zagrały dwa zespoły z Warszawy: In Plus był lepszy od Floriana po serii rzutów karnych.
RD: Jędrzejewski – Walkiewicz, Marciniak, Gilarski, Kocięba, Sołdan, Kowalski, Drewnowski, Cieślik i Ciechański. Bramki: Drewnowski 2
TUTAJ możesz sprawdzić jak ten turniej opisał GIGA SPORT i ONET.
/ms/