11.09.2021

Mistrzowie trzech kroków nad Niemnem

Druskieniki (Litwa), 11 września (sobota)

Międzynarodowy turniej piłkarski w Druskiennikach na Litwie już kiedyś wygrywaliśmy, bywało też w historii znacznie gorzej, ale zawsze dobrze się bawimy w tym malowniczo położonym uzdrowisku nad rzeką Niemen. Nie inaczej było i tym razem. Rozegraliśmy osiem spotkań (4 zwycięstwa, 3 porażki i remis), do podium zabrakło niewiele (zajęliśmy 4. miejsce), natomiast w indywidualnych statystykach byliśmy bezkonkurencyjni. Na boisku i na parkiecie.

Lider defensywy Piotrek Gołos został wybrany najlepszym obrońcą turnieju. Marcin Papierz, który strzelił aż 6 goli i był liderem drużyny zarówno na boisku, jak i podczas zmagań wieczornych, tylko dlatego nie został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju ponieważ nie wybierano takiej kategorii. Na bramce doskonale spisywał się Marcin Szuba, a i debiutant Patryk Bieńkowski dołożył swoje w pomocy, mistrzem bajecznych asyst okazał się być Jacek Kowalski.

W turnieju wystąpiło 9 drużyn, nie dotarła niestety reprezentacja Białorusi, której dziennikarze są szykanowani we własnym kraju. Wszyscy uczestnicy turnieju w Druskiennikach, które leżą, nomen omen, tuż przy białoruskiej granicy, wsparli tamtejszych żurnalistów w geście solidarności.

W pierwszym spotkaniu przegraliśmy z gospodarzami 0:1, potem odnieśliśmy dwa zwycięstwa (z drużynami dziennikarzy litewskich), by zaznać gorycz porażki z dwoma najlepszymi zespołami – Armenią (2. miejsce) i Mołdawią (zwycięzcy turnieju). Batony energetyczne i mobilizacja mentalna spowodowały iście imponujący finisz: wyszarpany remis z reprezentacją Kowna oraz dwa zwycięstwa – z drużyną LRT oraz Łotwą. Sygnał do końcowego ataku dał szalejący w ataku Mariusz Walkiewicz. Wykonywania rzutów karnych „metodą trzech kroków” może się od niego uczyć sam Robert Lewandowski.

Za rok powalczymy nad Niemnem o pudło.

1. Pressas 0:1, 2. Vienoulika 3:0 (Papierz 2, Bieńkowski), 3. 15min 2:1 (Bieńkowski, Gołos) 4. Armenia 1:4 (Olkowicz), 5. Mołdawia 0:3, 6. Kowno 1:1 (Sołdan), 7. LRT 4:0 (Papierz 2, Bieńkowski, Walkiewicz), 8. Łotwa 3:0 (Papierz 2, Kowalski)

Reprezentacja Dziennikarzy: Szuba – Wysocki, Gołos, Olkowicz, Walkiewicz, Sołdan, Bieńkowski, Papierz i Kowalski

Więcej zdjęć z Litwy znajdziesz TUTAJ (czyli w naszej Galerii).

/ms/